Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela zwykła – 02 sierpnia 2020 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc następujące osoby: Agnieszkę Szymoniak, Jadwigę Karnecką, Małgorzatę Dudek, Agnieszkę Gruchot, Gabrielę Mikołajczyk.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca

– w czwartek święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 9.00 i 17.00. Po Mszy św. godz. o 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne

– w piątek, od godz. 9.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

3. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego, od piątku, 07 sierpnia, rozpoczynamy nowennę ku czci św. Rocha. Będziemy modlić się codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1173 zł.

5. Bóg zapłać za ofiary na kościół złożone, w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Śmiechenia (czerwiec, lipiec) – 480 zł, Kule Madej (lipiec) – 75 zł.

6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

 

XIX Niedziela zwykła – 09 sierpnia 2020 r.

1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia mieszkańców Naramic od szkoły do kościoła + R. Siwików, Stempczyńskich, Opiela i Piskuła – sprzątanie przed odpustem. (Godzina i termin do ustalenia).

2. W piątek w ramach przygotowania do uroczystości odpustowej będzie możliwość do skorzystania ze spowiedzi św. od godziny 16.00.

3. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym – 8.00, 9.30 i 11.30. Podczas każdej Mszy św. poświecenie ziół, kwiatów i owoców.

4. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia, wspomnienie św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii – uroczystość odpustowa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 9.30 i 11.30 – Suma odpustowa.

          Do udziału w uroczystości zapraszam: Orkiestrę, Asystę Parafialną – niosących sztandary, feletrony, Jednostki Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynki do sypania kwiatów, Panie z Żywego Różańca, ministrantów, wszystkich Parafian i Gości. Bardzo proszę o udekorowanie flagami i świętymi obrazami naszych domostw.

          W ramach przygotowania zapraszam na próbę w czwartek, 13 sierpnia: dziewczynki sypiące kwiaty o godz. 16.30, a ministrantów o godz. 18.00.

5. Przypominam, że od piątku, 07 sierpnia, w ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego ku czci św. Rocha, trwamy w modlitwie nowenny. Nowenna codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Od 17 sierpnia rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji

7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.