Intencje mszalne

XI Niedziela zwykła - 16 czerwca 2024 r.

Poniedziałek 17.06.2024 r. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zak.

1700 † Artura Wasińskiego w 4 r. śm.

1730 † Tadeusza Kacałę, Antoninę, Franciszka, Halinę Wojcieszaków

 

Wtorek 18.06.2024 r.

1600 † Mariannę Kałdońską – od chrześniaka Rafała z rodziną

1630 † Grażynę Marczyk – od brata Józefa z żoną

1700 Msza św. dziękczynna za 30 lat małżeństwa i zdroje otrzymanych łask, Bogusławy i Krzysztofa Baczyńskich z prośbą o Boże błog., dary Ducha Świętego i ochronę Matki Bożej przed wszelkim fizycznym i duchowym niebezpieczeństwem na dalsze lata życia małżeńskiego

 

Środa 19.06.2024 r.

1600 † Kazimierza Błaszczyka – od R. Stanek i Błaszczyków

1630 † Natalię Podymską – od R. Pichlaków z Dobrosławia

 

Czwartek 20.06.2024 r.

1600 † Mieczysława Kanię – od wnucząt Szymona, Ani, Marcina

1630 † Tadeusza Szczepańskiego – od wnuczka Dawida z rodziną i teściami

 

Piątek 21.06.2024 r. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zak.

800 Zakończenie roku szkolnego

1600 † Romana Sułkowskiego – od siostry Emilii z Bogdanem i dziećmi

1630 † Grażynę Ignasiak – od brata Józefa z rodziną

1700 Msza św. zbiorowa: † Marka Kiczkę, † Waldemara Paluszka, † Andrzeja Rojkiewicza, † Józefa Chalusiaka, † Stanisława Gwiazdę, † Mariannę Kałdońską, † Helenę Szczepańską, † Edmunda Stanek

 

Sobota 22.06.2024 r.

1600 † Edmunda Stanek – od R. Garlickich i Przybylskich

1630 † Andrzeja, Jacka Halusiaków, Grzegorza Białek, Wiesława Żurek

1700 † Leona w 40 r. śm., Helenę w 16 r. śm. Janickich

 

XII Niedziela zwykła - 23 czerwca 2024 r.

 

800 † Jacka Gwiazdę z okazji dnia ojca – od córki Marysi

930 † Natalię, Lucjana Świerczyńskich, Stanisławę, Stefana Halusiaków

1130 Za Parafian

1500 † Janinę, Waleriana Mrugałów


X Niedziela zwykła - 09 czerwca 2024 r.

Poniedziałek 10.06.2024 r.

1600 † Mariannę Kałdońską – od R. Suwarów z Lututowa

1630 † Grażynę Marczyk – od sąsiadów Żuraw i Lorc

1700 † Kazimierę w r. śm. i Józefa Pagaczów

 

Wtorek 11.06.2024 r. Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

1600 † Kazimierza Błaszczyka – od chrześnicy Doroty z rodziną

1630 † Mieczysława Kanię – od córki Ewy z mężem

1700 † Natalię Podymską – od wnuczek Anny, Danuty, Dominiki, Weroniki, Anety z dziećmi

1730 † Teresę Otorowską – od córki Marii z mężem Andrzejem

 

Środa 12.06.2024 r.

1600 † Tadeusza Szczepańskiego – od wnuczka Grzegorza z rodziną i teściową

1630 † Stefanię Siemicką – od córki Danuty z mężem

1700 † Teresę Kowalską – od syna Zenona z rodziną

 

Czwartek 13.06.2024 r. Wspomnienie św, Antoniego z Padwy, Prezb. i D. K.

1600 † Romana Sułkowskiego – od mamy Heleny

1630 † Czesławę, Antoniego Prażmowskich

1700 † Helenę Otorowską – od R. Bryłków

 

Piątek 14.06.2024 r. Wspomnienie bł. Michała Kozala, Bpa i M.

1800 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Teresy z racji 70 r. ur. – od męża i dzieci

 

Sobota 15.06.2024 r.

1600 † Grażynę Ignasiak – od Grażyny i Władysława Wojcieszaków

1630 † Zofię, Tadeusza, Tadeusza Janusza Wądołowskich, Alicję, Eugeniusza Dobskich

1700 † Mirosławę, Marię, Józefa Pichlaków, Kazimierę, Antoniego Wątrobów

 

XI Niedziela zwykła - 16 czerwca 2024 r.

 

800 † Kazimierę, Józefa Oszczędów

930 † Cecylię w r. śm., Zdzisława, Antoniego, Jana Górnych

1130 Za Parafian

1500 † Stanisławę, Stefana Owczarków


IX Niedziela zwykła - 02 czerwca 2024 r.

Poniedziałek 03.06.2024 r. Wspomnienie św. Karola Lwangi I Tow., M.

1700 Za Parafian

 

Wtorek 04.06.2024 r.

1700 † Franciszka, Antoninę, Halinę Wojcieszaków, Tadeusza Kacałę

 

Środa 05.06.2024 r. Wspomnienie św. Bonifacego, Bpa i M.

1700 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla wnuków: Igi, Kordiana, Adriana i Aleksandra

 

Czwartek 06.06.2024 r.

1630 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Agnieszki Sieradzkiej z racji 50 r. ur.

1700 † Edmunda Stanek – od syna Michała z rodziną

 

Piątek 07.06.2024 r. Uroczystość NSPJ

1700 † Walentego w r. śm., zm. z R. Dratwa

1730 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Remigiusza z racji 20 r. ur.

 

Sobota 08.06.2024 r. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1700 † Antoninę w r. śm., Józefa, Józefa Sobczaków, Henrykę, Henryka Bolów, Andrzeja Wierzgonia

1730 † Jacka, Edwarda Halusiaków

1800 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Melanii i Nikandry

 

X Niedziela zwykła - 09 czerwca 2024 r.

 

800 † Petronelę, Kazimierza, Jana Owczarków, Sabinę, Henryka, Alfredę Smułka, zm. z R. Kamyków i Idaczyków

930 † Szymona, Wojciecha, Stefanię Nikodemów, Stanisławę, Ewę Karneckie

1130 Za Parafian

1500 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Kamili z racji 30 r. ur.


Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26 maja 2024 r.

Poniedziałek 27.05.2024 r.

1600 † Mariannę Kałdońską – od chrześnicy Karoliny z rodziną

1630 † Kazimierę Gawron

1700 † Helenę, Zbigniewa, Damiana Kłobusów

 

Wtorek 28.05.2024 r.

1600 † Janinę Szelągowską – od sąsiadów Kałużów

1630 † Halinę Kusak – od Ireny Machulec z rodz.

1700 † zm. z R. Gnychów, Ignasiaków, Wójciaków, Stężałów

 

Środa 29.05.2024 r. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dz.

1600 † Łukasza Bień – od kuzynki Pauliny Kot

1630 † Grażynę Marczyk – od sąsiadów Balickich

1700 † Jana, Katarzynę, Janinę Suwarów, Jana, Henryka, Helenę Pieprzyk, Zdzisława Adamczyka, Jerzego Radwana

 

Czwartek 30.05.2024 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

800 † Czesława Świerczyńskiego, Martę, Bolesława Dratwa, zm. z tych rodzin

1000 Rocznica I Komunii św.

 

Piątek 31.05.2024 r. Święto Nawiedzenia NMP

1700 † Kazimierza Krej w r. śm.

1730 † Martę Jaskólską – od orkiestry dętej z Naramic

 

Sobota 01.06.2024 r. Wspomnienie św. Justyna, M.

700 Żywy Różaniec

1700 † Józefę, Bronisława Stężałów

 

IX Niedziela zwykła - 02 czerwca 2024 r.

 

800 † Ks. Remigiusza Mazurka w 22 r. śm.

930 † Józefa, Annę, Józefa Szelągowskich

1130 Za Parafian

1500 † Władysławę, Jana Grabowskich, Mariannę, Teofila Sobczaków


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024 r.

Poniedziałek 20.05.2024 r. Święto NMP Matki Kościoła

1700 † Jana w r. śm., Franciszkę, Bronisława, Zbigniewa Siwików

 

Wtorek 21.05.2024 r.

1700 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Jadwigi z racji 80 r. ur.

1730 † Wacława, Celinę, Henryka Klińskich, Mirosława Brożynę, Antoniego Świerczyńskiego, zm. z R. Klińskich i Koniecznych

 

Środa 22.05.2024 r.

1630 † Mieczysława Kanię – od byłego Wójta i byłych Radnych oraz Sołtysów Gminy Biała

1700 † Józefa, Mariannę Rybczyńskich, Jadwigę Kacała

 

Czwartek 23.05.2024 r. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1630 † Henryka w r. śm., Henrykę, Leokadię, Stanisława Tomickich, Aleksandrę Tomicką – Wietrzyk

1700 † Stanisława, Romana, Helenę, Ryszarda, Wincentego, Bolesława Otorowskich

 

Piątek 24.05.2024 r. Wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych

1700 † Mariannę Kałdońską – od sąsiadów Tomickich i Kupskich

1730 † Janinę Szelągowską – od R. Wojciechowskich i Stępniów

 

Sobota 25.05.2024 r.

1700 † Krystynę Kałuża

1730 † Mariannę w r. śm., Mariana Piskorskich, Franciszka, Bronisławę Potomskich

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy- 26 maja 2024 r.

 

800 † Władysława, Helenę, Wiktorię, Stanisława Szkudlarków

930 O zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla ks. Tomasza Chalusiaka z racji 17 r. święceń kapłańskich

1130 Za Parafian

1500 † Władysława, Władysławę, Ireneusza Plutów


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024 r.

Poniedziałek 13.05.2024 r.

1700 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Stanisławy Gidelskiej

1730 † Natalię Podymską – od wnuków Bogusława, Andrzeja, Łukasza, Janusza, Rafała, Adama z rodzinami

 

Wtorek 14.05.2024 r. Święto św. Macieja, Apostoła

1700 † zm. z R. Gwiazda, Cudak, Chrzan, Ignasiak i Kamyszek

1730 † Tadeusza i Stefanię Siemickich – od wnuczki Joanny z rodziną

 

Środa 15.05.2024 r.

1630 † Zofię Skubiszewską

1700 † Stanisława Koniecznego – od żony Zofii i córki Doroty

 

Czwartek 16.05.2024 r. Święto św. Andrzeja Boboli, Prezb. i M.

1630 † Kazimierz Cichy w r. śm., zm. z  R. Cichych, Golców i Bedników

1700 O urodzaje od Radominy

 

Piątek 17.05.2024 r.

1700 Msza św. zbiorowa: † Marka Kiczkę, † Waldemara Paluszka, † Andrzeja Rojkiewicza, † Józefa Chalusiaka, † Stanisława Gwiazdę, † Mariannę Kałdońską, † Helenę Szczepańską, † Edmunda Stanek

1730 † Jana Tomczaka w r. śm.

 

Sobota 18.05.2024 r.

1700 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Natalii z racji 94 r. ur.

1730 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Laury Skotnickiej z racji 7 r. ur.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024 r.

 

800 † Wojciecha, Józefę Pluskotów, Mariana, Weronikę Rybczyńskich

930 † Alfredę Wątroba w 4 r. śm., Patryka Wolnego w 3 r. śm.

1130 Za Parafian

1500 † Szymona, Wojciecha, Stefanię Nikodemów, Stanisławę, Ewę Karneckie


VI Niedziela Wielkanocy - 05 maja 2024 r.

Poniedziałek 06.05.2024 r. Święto św. Ap. Filipa i Jakuba

1700 † Ryszarda w 3 r. śm., Helenę, Jana Boruckich, Łucję, Stanisława Piecuchów, zm. z R. Boruckich

1730 O urodzaje od Naramic

 

Wtorek 07.05.2024 r.

1600 † Stefana w r. śm., Mariannę, Mariana Świerczyńskich, Władysława, Helenę Szkudlarków

1630 † Janinę, Franciszka Gurbielów

1700 O urodzaje od Śmiechenia

 

Środa 08.05.2024 r. Uroczystość św. Stanisława, Bpa i M.

1600 † Mariannę Kałdońską – od R. Lorc i Żuraw

1630 † Janinę Szelągowską – od Wiesława i Mirosława Grzesiaków z rodzinami

1700 † Janinę, Stanisława, Eugeniusza, Stanisława Kałdońskich, Teresę, Stanisława, Tadeusza, Zenona Stryjaków, Stanisława Wojteczko

1730 † Władysławę, Stanisława Piskuła w r. śm. – od córki

 

Czwartek 09.05.2024 r.

1600 † Łukasza Bień – od babci Heleny

1630 † Grażynę Marczyk – od Anny Przydacz z rodziną

1700 † Irenę, Bronisława Kubiaków

1730 † Cecylię w r. śm., Janinę, Barbarę, Władysława, Józefa, Wojciecha Golec, zm. z r. Cichych i Jędrzejczyków

 

Piątek 10.05.2024 r.

1600 † Kazimierza Błaszczyka – od szwagierki Stanisławy z mężem

1630 † Natalię Podymską – od chrześniaka Radosława

1700 † Kazimierza Golec – od R. Bedników

1730 O urodzaje od Zabłocia i Gór Świątkowskich

 

Sobota 11.05.2024 r.

1600 † Janinę, Stanisława Ługowskich

1630 † Janinę Nowak – od R. Tęsiorowskich

1700 W intencji Strażaków OSP Naramice i Zabłocie

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024 r.

 

800 † Stanisławę, Kazimierza Suwarów

930 † Józefę, Jana Jagielskich, Mariannę, Piotra, Andrzeja Reus

1130 Za Parafian

1500 † Jadwigę w 3 r. śm., Rocha Marciniaków


V Niedziela Wielkanocy - 28 kwietnia 2024 r.

Poniedziałek 29.04.2024 r. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i D. K.

1700 † Jadwigę, Genowefę, Józefa Kacała

1730 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Amelki Gidelskiej z racji 4 r. ur.

 

Wtorek 30.04.2024 r.

1600 † Szymona Halusiaka – od sąsiadów Lasotów

 

Środa 01.05.2024 r.

1600 † Mariannę Kałdońską – od R. Suwarów

1630 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Katarzyny i Krzysztofa Kowalczyków z racji 16 r. ślubu

1700 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla rodziny

 

Czwartek 02.05.2024 r. Wspomnienie św. Antoniego, Bpa i D. K.

1600 † Janinę Szelągowską – od R. Suwarów i Lasotów

1630 † Antoninę, Franciszka, Halinę Wojcieszaków, Tadeusza Kacałę

1700 † Zygmunta w r. śm., Walerię, Józefa Kaniewskich, Irenę, Józefę, Henryka, Stanisława Mrugałów

1730 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Anny i Łukasza Gidelskich z racji 6 r. ślubu

 

Piątek 03.05.2024 r. Uroczystość NMP Królowej Polski

800 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Jakuba i Wiktorii z racji 18 r. ur. – od dziadków

930 † Annę, Józefa Grzesiaków, Janinę, Jana Stempniów

1100 I Komunia św.

 

Sobota 04.05.2024 r. Wspomnienie św. Floriana, M.

700 Żywy Różaniec

1600 † Łukasza, Bożenę Bień – od brata Mariusza z rodziną

1630 † Eugenię, Antoniego Dratwa

1700 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Filipa z racji 12 r. ur.

 

VI Niedziela Wielkanocy - 05 maja 2024 r.

 

800 † Marcina Prażmowskiego w 17 r. śm.

930 † Rozalię, Władysława Zielińskich, Jana Gruchota

1130 Za Parafian

1500 † Stefanię, Stanisława Hadrysiów, Janinę, Józefa Wyglądaczów, Jadwigę Maciejewską


IV Niedziela Wielkanocy - 21 kwietnia 2024 r.

Poniedziałek 22.04.2024 r.

1700 † Mariannę Kałdońską – od Edyty z rodziną

 

Wtorek 23.04.2024 r. Uroczystość św. Wojciecha Bpa i M.

1700 † Józefa, Stanisława Gurbielów

 

Środa 24.04.2024 r.

1600 † Janinę Szelągowską – od wnuczki Magdaleny z rodziną i Pawła

1630 † Romana Kot – od Wiesława Kowalczyka

1700 † Marię, Alfreda Szczupaków, zm. z R. Szczupaków

 

Czwartek 25.04.2024 r. Święto św. Marka, Ewangelisty

1600 † Martę Jaskólską – od R. Leśników z Klonowej

1630 † Łukasza, Bożenę Bień – od R. Kwaśniaków z Krakowa

1700 † Bonifacego w r. śm., Teresę, Zygmunta Otorowskich, Eugenię, Ignacego Marka Kowalów

 

Piątek 26.04.2024 r.

1600 † Grażynę Marczyk – od brata Wiesława z żoną

1630 † Kazimierza Błaszczyka – od Piotra i Beaty Ciborskich z dziećmi

1700 † Magdalenę Kotala, Stanisława Pluskotę, Waldemara Pagacza

 

Sobota 27.04.2024 r.

1800 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Michała Nowińskiego z racji 18 r. ur.

 

V Niedziela Wielkanocy - 28 kwietnia 2024 r.

 

800 † Edwarda Żuraw w r. śm.

930 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Kacpra z racji 25 r. ur.

1130 Za Parafian


III Niedziela Wielkanocy - 14 kwietnia 2024 r.

Poniedziałek 15.04.2024 r.

900 † Szymona Halusiaka – od cioci Marysi

1700 1. O zdrowie, Boże błog., opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Ks. Wojciecha z racji 50 r. ur. – od Rady Parafialnej i Żywego Różańca z Naramic i Zabłocia

  1. † Mariannę Kałdońską – od Kuzyna Mariana Krzywańskiego

Wtorek 16.04.2024 r.

900 † Janinę Szelągowską – od R. Kowalczyków z Rysia

1800 Msza św. za Parafian

2400 Msza święta dziękczynno–błagalna za dar powołania i o nowe powołania kapłańskie celebrowana przez księży pochodzących i pracujących wcześniej w naszej parafii

 

Środa 17.04.2024 r.

800 Msza św. z prośbą o błog. Boże i dary Ducha Świętego dla Dyrekcji, Nauczycieli i Dzieci ze Szkoły Podstawowej

1000 Msza św. za chorych i osoby w podeszłym wieku

1600 1. † Jana w 30 r. śm., Helenę, Ryszarda Boruckich, Łucję, Stanisława Piecuchów, zm. z R. Boruckich i Jędrzejewskich

  1. † Krystynę w r. śm., Kazimierza Siwików

Czwartek 18.04.2024 r.

1630 † Walerię, Antoniego, Walentego, Józefa, Władysławę Dratwa, zm. z R. Kupskich i Suwarów

1700 † Natalię Podymską – od córki Renaty z mężem

 

Piątek 19.04.2024 r.

1700 Msza św. zbiorowa: † Halinę Opiela, † Kazimierę Szkudlarek, † Marka Kiczkę, † Waldemara Pawlaka, † Stanisława Dolaka, † Andrzeja Rojkiewicza, † Józefa Chalusiaka, † Edmunda Stanek

1730 O zdrowie, Boże błog. i opiekę Matki Najświętszej dla Stanisława Gidelskiego z racji 5 r. ur.

 

Sobota 20.04.2024 r.

1700 † Franciszka Koniecznego – od Alicji i Marka Rosińskich

 

IV Niedziela Wielkanocy - 14 kwietnia 2024 r.

 

800 † Mariannę, Tadeusza Banasiów, zm. z rodziny

930 † Mariusza Sobczaka w 20 r. śm.

1130 Za Parafian


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.