Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna - 22 maja 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Justynę Halusiak, Aleksandrę Grzesiak, Krzysztofa Baczyńskiego, Halinę Mrugała, Agnieszkę Gwiazda.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w misjach parafialnych.
 3. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy o godz. 17.00 (wyjątek środa i czwartek), a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W czwartek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujmy modlitwę.
 5. Od piątku po wieczornej Mszy Świętej będziemy odmawiać Nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

V Niedziela Wielkanocna - 15 maja 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Bożenę Świerczyńską, Agnieszkę Suwara, Mariana Otorowskiego, Ewelinę Kłobus, Agatę Zych.
 2. Zapraszam wszystkich do udziału w misjach parafialnych. Plan umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej.
 3. W piątek po Mszy św. o godz. 11.00 odwiedziny chorych.
 4. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie, w tym tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. Za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz – Naramice od Walichnów do kościoła i R. Koniarczyków, Kochanowskich, Gidelskich i Cyfertów

II ołtarz – Strażacy

III ołtarz – Droga Wiktorowska

IV ołtarz – Rososz I i Madej

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

IV Niedziela Wielkanocna - 08 maja 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Ilonę Strycharek, Annę Siwik, Danutę Szczepańska, Annę Stężała.
 2. W IV niedzielę wielkanocną, nazywaną niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele obchodzony jest 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

          Zachęcam do tego, aby pamiętać o tej intencji w swoich modlitwach indywidualnych.

 1. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątek środa i czwartek), a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 2. W sobotę rozpoczynamy misje parafialne. Jest to znana od dawna praktyka religijna Kościoła. Są to rekolekcje, które przeprowadza się co kilka lat dla całej parafii. Ich celem jest umocnienie i odnowienie wiary. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału. Poprowadzi je O. Waldemar Sojka. Plan umieszczony na stronie parafialnej i w gablotce.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

III Niedziela Wielkanocna - 01 maja 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy III, którzy zadbali o porządek w naszym kościele, wokół kościoła i plebani. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Henrykę Stempień, Beatę Grzesiak, Jadwigę Mora, Bożenę Chrobot, Joannę Rojkiewicz.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Szósty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Łukasza.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 15.00 będziemy modlić się w intencji strażaków z naszej parafii, z racji wspomnienia ich patrona, św. Floriana.
 4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 03 maja 2022 r. w Uroczystość NMP Królowej Polski, o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci: poniedziałek 02 maja o godz. 9.00.
 5. Przypominam, że jutro, 02 maja przypada święto flagi – pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.
 6. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątek środa i czwartek), a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

          W piątek, I piątek miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych. Od 16.30 Spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

W sobotę przypada I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP (3 nabożeństwo – różaniec, Msza św. z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych) – początek godz. 7.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (kwiecień) – 40 zł.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1301 zł i 40 gr.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Święto Bożego Miłosierdzia - 24 kwietnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców dzieci z klasy III.
 2. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. O godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 3. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy modlić się w intencji strażaków z naszej parafii, z racji wspomnienia ich patrona, św. Floriana.
 4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 03 maja 2022 r. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci: poniedziałek 02 maja o godz. 9.00.

Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 10.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 17 kwietnia 2021 r.

 1. Chciałbym serdeczne podziękować mieszkańcom Rososz I i Madeja za przygotowanie naszego kościoła parafialnego do przeżywania najważniejszych świąt dla nas wierzących. Na najbliższą sobotę na 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła następujące osoby: Marzenę Budziłek, Annę Cieślak, Krzysztofa Cieślaka, Ewelinę Górną, Małgorzatę Nalichowską.
 2. Dziękuję także Druhom strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i wzięcie udziału w asyście podczas wczorajszej Mszy rezurekcyjnej, Orkiestrze, panom Organiście i kościelnemu, osobom, które niosły sztandary i feletrony, Ministrantom, wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę.
 3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj modlitwa po Mszy św. o 11.30. Od wtorku do soboty zawsze po pierwszej Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar. Zapraszam serdecznie na Godzinę Miłosierdzia na godz. 15.00.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela kwietnia – taca gospodarcza.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Niedziela Palmowa - 10 kwietnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 70 zł. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu osoby, które są odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a więc mieszkańców Rososz I i Madej.
 2. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcam do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego. Zapraszam do udziału w liturgii w tym czasie.

WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa:

18.00                     Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa:

08.00           Rozpoczęcie adoracji przy Ciemnicy

9.00            Droga krzyżowa i koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00           LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

     Po zakończeniu Liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, przez całą noc. Proszę druhów strażaków o trzymanie tradycyjnej straży przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i o 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia). W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

18.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

     Pamiętajmy o przyniesieniu świec. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 1. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto wszystkich wierzących. Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszam Orkiestrę, OSP, Asystę Parafialną, Ministrantów, Parafian i Gości. Msze św. w tym dniu także o 9.30 i 11.30.
 2. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi, zachęcam, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (marzec)50 zł.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

V Niedziela Wielkiego Postu - 03 kwietnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jadwigę Karnecką, Małgorzatę Dudek, Grzegorza Gruchota, Gabrielę Mikołajczyk, Elżbietę Kubiak.
 2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m. in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas w większym stopniu myśleliśmy nad sprawą naszego nawrócenia i pokuty, o tyle teraz w większym stopniu będziemy pochylać się nad tajemnicą krzyża Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci z palmami zapraszam szczególnie na Mszę św. o 11.30.
 4. W tym roku nie ma rekolekcji wielkopostnych, ale zapraszam do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia w najbliższą sobotę. Spowiedź św. o od godziny 8.15 i 16.00.
 5. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.

6 Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1252 zł i 40 gr.

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

IV Niedziela Wielkiego Postu - 27 marca 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Marię Grabowską, Ilonę Pluskotę, Weronikę Pluskotę, Kamilę Suwara, Kazimierza Dudka.
 2. W tradycji rzymskiej dzisiejsza niedziela zwana była „niedzielą róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli kolor różowy
 3. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca

- w piątek od godz. od godz. 16.00 spowiedź święta, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- w sobotę Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Początek o godz. 7.00. Porządek: modlitwa różańcowa i Msza św. połączona z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Odwiedziny chorych w sobotę od godziny ok. 8.30.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii modlitewnik wielkopostny, paschaliki w cenie 10 zł.

III Niedziela Wielkiego Postu - 20 marca 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Kaniewską, Iwonę Masierek, Dominikę Szczepańską, Mirosławę Świerczyńską, Barbarę Pagacz.
 2. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 3. W najbliższy piątek, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Rososz I (cały rok) – 1070 zł, Radominy (cały rok) – 2300 zł.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś. p. † Romana Kota, l. 47. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”. W zakrystii modlitewnik wielkopostny, paschaliki w cenie 10 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.