Ogłoszenia parafialne

X Niedziela zwykła - 09 czerwca 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Eugeniusza Gwóźdź, Renatę Wajnert, Paulinę Halusiak.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Jakub Gidelski, zamieszkały par. tutejsza i Kinga Witkowska, zamieszkała p. w. św. Trójcy w Bolesławcu (zapowiedź pierwsza).

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Natalię Siwik, l. 94. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

IX Niedziela zwykła - 02 czerwca 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Katarzynę Kos, Magdalenę Baumert, Monikę Szczepaniak.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała, czyli Orkiestrze, Panu Organiście, Druhom Strażakom, Asyście Parafialnej, Ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim uczestniczącym w procesji. Dziękuję także osobom, które przygotowywały ołtarze, a więc mieszkańcom Radominy, Strażakom, Naramice od szkoły do plebani i rodzinom Halusiak, Chutnik, Wypych, Owczarek, Kubski, mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia i tym, którzy udekorowali swoje domy.
 3. Zapraszam do udziału, w procesji eucharystycznej w ramach oktawy Bożego Ciała, która będzie się odbywała do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 17.00.

          W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

Z racji i czwartku miesiąca modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Ks. Proboszcz ze Świątkowic zaprasza na uroczystość odpustową, która odbędzie się za tydzień 09 czerwca o godz. 12.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1721 zł i 2 gr.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 26 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci z klasy IV, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Ewę Nowak, Martę Brząkała, Danutę Polewiak.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa do NSPJ.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Dziękować będziemy za dar Komunii św. razem z uczniami klasy IV. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie we Mszy św. i procesji eucharystycznej i przyjęcie Komunii św. Msze św. o godz. 8.00 oraz o główna o 10.00 z procesją do 4 ołtarzy.

          Zapraszam Orkiestrę, Asystę Parafialną, Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Dziewczynki sypiące kwiaty, Dzieci Pierwszokomunijne, Ministrantów, Żywy Różaniec i wszystkich Parafian. Proszę o udekorowanie naszych okien obrazami, nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

 1. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatów zapraszam w środę na próbę, na godz. 15.30.
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie, Msza św. z procesją o godz. 17.00, w niedzielę o 15.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 4. W sobotę w ramach pierwszej soboty miesiąca o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Jak można zauważyć, ołtarz św. Rocha został zabrany do renowacji. Planowane zakończenie prac konserwatorskich – październik 2025 r.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu Rodziców dzieci z klasy IV.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za odśpiewanie publicznie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
 4. W poniedziałek o 16.00 spotkanie dla Rodziców i dzieci z klasy IV.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy i Dzień Matki. Wszystkim mamom przekazujemy słowa szacunku za ich niezwykle ważną służbę, jaką pełnią w życiu każdego człowieka. Otaczamy modlitwą mamy, prosząc o wytrwałość dla tych, które służbę nadal pełnią, a życie wieczne dla tych, które odeszły do wieczności. W ich intencji będziemy modlić się w czasie nabożeństwa majowego.
 6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Błażej Misiak, zamieszkały par. tutejsza i Monika Jagielska, zamieszkała p. w. św. Mikołaja w Sokolnikach (zapowiedź druga).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jolantę Gwiazda, Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz –     Radomina

II ołtarz –   Strażacy

III ołtarz – Naramice od szkoły do plebani i rodziny Halusiak, Chutnik, Wypych, Owczarek, Kubscy

IV ołtarz – Góry Świątkowskie i Zabłocie

 1. Do soboty w czasie nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 2. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

  Błażej Misiak, zamieszkały par. tutejsza i Monika Jagielska, zamieszkała p. w. św. Mikołaja w Sokolnikach (zapowiedź pierwsza).
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”.

VI Niedziela Wielkanocna - 05 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Paulinę Janas, Martę Chmielecką, Małgorzatę Otorowską.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz –     Radomina

II ołtarz –   Strażacy

III ołtarz – Góry Świątkowskie i Zabłocie

IV ołtarz – Naramice od szkoły do plebani i rodziny Halusiak, Chutnik, Wypych, Owczarek, Kubscy

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne – Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny.

         Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. W średniowieczu w takich procesjach brali udział także królowie, magnaci, władze danego miasta, lud – wszyscy zazwyczaj w strojach pokutnych.

          W niektórych miejscowościach poświęcano popiół i posypywano nim uczestniczących w procesji. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

          W naszej parafii Msze św. o urodzaje będą sprawowane w kościele, a po Mszy modlitwy przy krzyżu, bądź kapliczce w danej miejscowości.

 1. Od piątku po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1707 zł i 20 gr.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

 


V Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci z klasy II, którzy zadbali w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i otoczeniu. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Świątek, Andrzeja Pichlak, Beatę Tomczak.
 2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek, 03 maja 2024 r. w Uroczystość NMP Królowej Polski, o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci: czwartek 02 maja o godz. 9.00.

Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. o godz. 10.00.

 1. Przypominam, że w czwartek, 02 maja przypada święto flagi – pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

          W sobotę przypada I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP (3 nabożeństwo – różaniec, Msza św. z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych) – początek godz. 7.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

 


IV Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu Rodziców dzieci z klasy II.
 2. W tym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii historyczną chwilę nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Składam podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie nawiedzenia. Cieszy mnie ogromnie poświęcenie Parafian, pomysłowość i ofiarność. Dziękuję: sołtysom, którzy spotykali się, aby przygotować tę uroczystości od strony dekoracji; poszczególnym wioskom – za sprzątanie, dekorację trasy przejazdu, dekoracje wokół kościoła i wewnątrz; Druhom z OSP z Naramic i Zabłocia, którzy nieśli obraz w procesji powitania i pożegnania; asyście procesyjnej; ministrantom, panu Organiście. Dziękuje także za sprawne uporządkowanie terenu przy kościele i dekoracji przy drogach po zakończeniu uroczystości. Dziękuję za udział w duchowych przygotowaniach czyli w rekolekcjach i w samej uroczystości. Dziękuję Wszystkim i zawierzam całą Parafię naszej Matce.
 3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 61. Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, Misyjne oraz do instytutów świeckich. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w tej intencji.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek przeznaczone na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 690 zł i 50 gr.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela kwietnia – taca gospodarcza.
 6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Klaudiusz Marszałek, zamieszkały par. p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen i Anna Wróbel, zamieszkała p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen (zapowiedź druga).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

 


III Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Śmiechenia, Radominy i Naramic od Walichnów, którzy zadbali w tym tygodniu o porządek w naszym kościele, otoczeniu kościoła, plebanii i drodze cmentarnej. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Kazimierza Koniarczyka, Halinę Barańską, Łukasza Gidelskiego.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji.
 3. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jest to wspaniała okazja, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować.
 4. Trwamy na modlitwie oczekując na peregrynację kopi cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W duchowym przygotowaniu pomagają nam Ojcowie Bernardyni: O. Lucjusz Wilk i O. Izydor Wróbel. Plan rekolekcji i peregrynacji na stronie internetowej i na kartkach na stoliku.
 5. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Klaudiusz Marszałek, zamieszkały par. p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen i Anna Wróbel, zamieszkała p.w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen (zapowiedź pierwsza).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


Święto Bożego Miłosierdzia - 07 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 11.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Śmiechenia, Radominy i Naramic.
 2. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. O godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Do najbliższej soboty będzie trwał Tydzień Miłosierdzia.

Za tydzień zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji.

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w poniedziałek 8 kwietnia. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie jego matki, w poniedziałek na Mszy o godz. 17.00.
 2. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.
 3. Za tydzień Niedziela Biblijna, która zachęca do głębszego poznawania tajemnic Bożych w lekturze Pisma Świętego.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 2743 zł i 02 gr.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Piotra Kacałę, l. 32, Janinę Nowak, l. 92 i Mariana Świerczyńskiego, l. 68. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.