Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela zwykła - 29 stycznia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Rososzy I i Madej, którzy w tym tygodniu zadbali o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Kaniewską, Iwonę Masierek, Dominikę Szczepańską, Mirosławę Świerczyńską i Barbarę Pagacz.
 2. W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie gromnic.

          Po Mszy św. o 17.00, poświęcenie i wręczenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

w piątek od godz. od 16.30 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Odwiedziny chorych od godz. 8.00.

 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 28 lutego 2023 r. do godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie).
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

III Niedziela zwykła - 22 stycznia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 120 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Rososz I i Madej.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas zachęcić do lektury Pisma św. i szukania tam odpowiedzi na nartujące nas pytania.
 3. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 28 lutego 2023 r. do godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie).
 4. Za tydzień ostatnia niedziela stycznia – taca gospodarcza.
 5. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim Parafianom za życzliwe i miłe przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękuję za podwożenie autem, za posiłki i za wszystkie ofiary. Jeśli do kogoś nie dotarłem, z różnych powodów, to proszę o kontakt.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

 

Za tydzień w godz. od 7.30 do 12.30 wolontariusze – uczniowie PSP z Naramic będą zbierać przed kościołem pieniądze na rzecz WOŚP. Organizatorzy dziękują za wszelkie datki.

Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Naramicach zaprasza wszystkie członkinie i członków na zebranie sprawozdawcze za rok 2022, które odbędzie się dnia 29.01.2023 (to jest niedziela) o godz. 16.00 w Sali OSP. Zapraszamy także wszystkie chętne Panie i Panów, którzy chcieliby zapisać się do naszego Koła. Z poważaniem Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Naramicach.

 


II Niedziela zwykła - 15 stycznia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Anetę Krajcer, Zdzisławę Owczarek, Halinę Gruchot, Mariolę Olejnik, Anetę Gwiazda.
 2. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
 3. W sobotę przypada dzień babci, a w niedzielę dzień dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o babciach i o dziadkach zarówno tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli do wieczności.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Łukasz Lorc, zamieszkały par. tutejsza i Angelika Kurzaj, zamieszkała, par. p. w. Krzyża Świętego w Lublinie (zapowiedź druga).

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś. p. † Helenę Paprota, l. 90. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek – 16 stycznia Naramice od szkoły do plebani (od p. Kłobus do p. Zwierz) od godz. 9.00

Wtorek – 17 styczniaNaramice od szkoły do plebani (od p. Mońki do końca) od godz. 9.00

Środa – 18 styczniaNaramice – od szkoły do kościoła (od Suwara do p. Gruchot) od godz. 9.00

Czwartek – 19 styczniaNaramice – od szkoły do kościoła (od p. Owczarek do końca) od godz. 9.00


Święto Chrztu Pańskiego - 08 stycznia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Aleksandrę Pluskota, Irenę Kowalską, Katarzynę Dymską, Jerzego Grabowskiego, Małgorzatę Świerczyńską.
 2. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Dzień ten kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w roku kościelnym.
 3. Zapowiedzi przedślubne:

W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Łukasz Lorc, zamieszkały par. tutejsza i Angelika Kurzaj, zamieszkała, par. p. w. Krzyża Świętego w Lublinie (zapowiedź druga).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 2. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek – 09 stycznia Rososz II (od p. Sułkowskich) od godz. 9.00

Wtorek – 10 styczniaDroga Wiktorowska (od p. Dratwa do p. Dudka) od godz. 13.00

Środa – 11 stycznianie ma Wizyty Duszpasterskiej

Czwartek – 12 stycznianie ma Wizyty Duszpasterskiej

Piątek – 13 styczniaDroga Wiktorowska (od p. Stempień do p. Bajzert) od godz. 10.00

Sobota – 14 styczniaRososz I (od p. Tokarskiej) od godz. 9.00.


Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01 stycznia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 80 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Mariannę Halusiak, Danutę Piskorską, Agnieszkę Lasotę, Mariolę Caban, Marcelinę Misiek.
 2. W piątek, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. (Można nabyć w zakrystii). Wszystkich zachęcam do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2023” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2023”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.

          Zapraszam do udziału w Orszaku. Wyruszamy z pod szkoły o godz. 11.15.

 1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 3. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek – 02 stycznia Radomina (od p. Pichlaka do p. Brząkała) od godz. 9.00

Wtorek – 03 styczniaNaramice od Walichnów (od p. Strzelczyk do p. Kordas)

od godz. 14.30

Środa – 04 styczniaNaramice od Walichnów (od p. Świerczyńskich do końca) od godz. 14.30

Czwartek – 05 styczniaRadomina (od p. Polewiak do p. Koniecznych) od godz. 9.00 – 11.00 i 15.00

Piątek – 06 styczniaWizyty Duszpasterskiej nie ma

Sobota – 07 styczniaŚmiecheń (od p. Stasiak) od godz. 9.00

 

Podsumowanie 2022 r.

Chrzty (11): Artem Podibka, Wojciech Wojtasik, Aurora Pielesiak, Natan Koralewski, Tobiasz Strózik, Aleksander Zych, Zuzanna Prażmowska, Tomasz Pluskota, Gabriel Wierzba, Artur Wiśniewski, Oskar Wiśniewski

Pogrzeby (21): Stanisław Dolak, Józef Chalusiak, Andrzej Rojkiewicz, Marianna Kałdońska, Stanisław Gwiazda, Helena Szczepańska, Delfina Felusiak, Janina Szelągowska, Halina Kusak, Roman Kot, Marta Jaskólska, Łukasz Bień, Grażyna Marczyk, Salomea Tomicka, Kazimierz Błaszczyk, Natalia Podymska, Mieczysław Kania, Tadeusz Szczepański, Roman Sułkowski, Grażyna Ignasiak, Edmund Stanek

Śluby (1): Sebastian Lichtor i Monika Lichtor

Dochody: Słoiki, tace, dzierżawa ziemi, fundusz cmentarny

Wydatki: Malowanie i renowacja zakrystii w kaplicy pogrzebowej i nowe meble (3900 zł), obicie ławek w kaplicy pogrzebowej (900 zł), remont odeskowania kościoła (124.938 = 14.300 – Wojewódzki Konserwator Zabytków, 41.000 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wkład własny 69.638 zł), oświetlenie wokół kościoła (7.500 zł), likwidacja słupa elektrycznego z placu przy kościele (1000 zł), instalacja fotowoltaiczna – kościół i kaplica (26.000 zł), wykopanie studni głębinowej (7.500 zł).

Plany na rok 2023: renowacja bocznych ołtarzy wewnątrz kościoła, instalacja oświetlenia wokół kościoła – dokończenie, budowa toalety przy kościele, posianie trawy na placu przy kościelnym, uzbrojenie studni głębinowej

Słoiki (składka roczna – dla chętnych)

Bilans na zakończenie roku 2022: 52.000 zł.


Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25 grudnia 2022 r.

 1. Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Rososz I i Madeja za posprzątanie naszego kościoła i dekoracje bożonarodzeniowe, orkiestrze za grę podczas Pasterki, Panu Organiście, Panu Kościelnemu i służbie liturgicznej. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 bardzo proszę o pomoc w sprzątaniu: Sabinę Chałupka, Katarzynę Stankiewicz, Zofię Halusiak, Annę Krupską, Macieja Chalusiaka.
 2. We wtorek wspomnienie św. Jana Apostoła. W tym dniu każdy wierny, który przyniesie do kościoła wino, może je poświęcić. Pobłogosławiony trunek ma zachować ludzi od pragnienia, zachować zdrowie i chronić przed zatruciami.
 3. W sobotę zapraszam na godz. 17.00, na Mszę św. połączoną z Nieszporami i nabożeństwem dziękczynno – błagalnym z racji ostatniego dnia 2022 r.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 15.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone wczoraj na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1266 zł i 10 euro.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (listopad, grudzień) – 60 zł.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Edmunda Stanka, l. 82. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 9. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Wtorek – 27 grudniaGóry Świątkowskie (od końcowych numerów)

od godz. 9.00

Środa – 28 grudniaZabłocie (od p. Świerczyńskich do p. Gidelskich)

od godz. 9.00

Czwartek – 29 grudniaNaramice Parcela (od p. Halusiaków) od godz. 9.00

Piątek – 30 grudnia Droga Śmiecheńska, Kule 1-4, Madej (od p. Halusiaków)

od godz. 9.00.

Sobota – 31 styczniaKule (bez Kule 1-4) + Zabłocie 1 (od p. Świerczyńskich)

od godz. 9.00


IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2022 r.

 1. Przypominam, że w tym tygodniu sprzątanie połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Rososz I i Madej.
 2. W sobotę obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.
 3. W noc Bożego Narodzenia zapraszam do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce o godz. 24.00.
 4. Za tydzień 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. Jest to ostania niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
 5. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

          Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy pogrzebowej.

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Do nabycia w zakrystii świece wigilijne: małe – 10 zł.

 

Pragnę serdecznie podziękować WSZYSTKIM za włączenie się w pomoc Rodzinom poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie. Dzięki akcji, która trwała od Niedzieli Ubogich do drugiej niedzieli adwentu, zebraliśmy znaczne ilości produktów spożywczych. Każda paczka ważyła od 18 do 25 kg, a wartość monetarna darowizny to przedział od 250 zł do 300 zł dla jednej paczki. Dzięki ofiarności Wszystkich blisko 1600 Rodzin w Ukrainie otrzyma paczki świąteczne, które pozwolą zabezpieczyć kilka tygodni ich egzystencji. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i polecamy się na przyszłość naszej współpracy w dziełach Caritas.

Z pozdrowieniami

Ks. Marek Bator

Dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej


III Niedziela Adwentu - 11 grudnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Najbliższe sprzątanie przewidziane jest na poniedziałek 19 grudnia, które połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Rososz I i Madej.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.
 3. Plan Rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które poprowadzi Ks. Łukasz Laskowski, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

          Piątek 16 grudnia 2022 r.

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Sobota 17 grudnia 2022 r.

08.30 Spowiedź

9.00   Msza św. z nauką ogólną i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

Od godz. 11.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (proszę zgłaszać)

16.30 Spowiedź

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Niedziela 18 grudnia 2022 r.

08.00 Msza św. z nauką ogólną

09.30 Msza św. z nauką ogólną

11.30 Msza św. z nauką ogólną

          Zapraszam wszystkich do odnowy duchowej, aby te święta były rzeczywiście przeżyciem spotkania z miłującym nas Bogiem (odpust).

 1. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

          Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy pogrzebowej.

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Do nabycia w zakrystii świece wigilijne: małe – 10 zł.

II Niedziela Adwentu - 04 grudnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agnieszkę Burzak, Dorotę Chałupka, Donatę Wysota, Dorotę Błaszczyk, Andrzeja Świerczyńskiego
 2. Dziś, w niedzielę, 04 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

          Msze św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy pogrzebowej.

 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za złożone dary z przeznaczeniem na wsparcie dla chrześcijan z Ukrainy.
 2. W czwartek, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszam rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. na godz. 17.00, w czasie której zostaną poświęcone i nałożone medaliki.

8 grudnia „Godzina łaski” od godz. 12.00 do 13.00. Zgodnie z objawieniami z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji: Dzięki modlitwie w tej godzinie [tj. 8 grudnia godz. 12.00], ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. https://www.youtube.com/watch?v=z-In1DSKtAI

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1491 zł i 21 gr.
 2. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Do nabycia w zakrystii świece wigilijne: małe – 10 zł i duże – 20 zł.

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 90 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Dominikę Hetman, Annę Świerczyńską, Irenę Strzelczyk, Ewelinę Błaszczyk, Marka Jaskólskiego.
 2. Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Jest czasem świętowania odkupienia już dokonanego, lecz jeszcze nie w pełni ujawnionego. Ta perspektywa pozwala przeżywać swoje życie jako oczekiwanie na spotkanie z Panem. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Jego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 3. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci będą losowały, kogo odwiedzi Dzieciątko Jezus. Zabieramy lampiony.

          Od poniedziałku Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kaplicy pogrzebowej.

Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 16 do 18 grudnia. Poprowadzi je Ks. Łukasz Laskowski, wykładowca WSD w Częstochowie.

 1. Do 4 grudnia odbywa się zbiórka żywności (mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp.) przeznaczeniem na wsparcie dla chrześcijan z Ukrainy. Dary będą przetransportowane na Ukrainę do Rodzin z diecezji Żytomiersko – Kijowskiej.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

         W piątek, I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Od 16.30 Spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

          W sobotę, I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 Modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Do nabycia w zakrystii świece wigilijne: małe – 10 zł i duże – 20 zł.

Komitet Społeczny w Białej “Skrzydła dla Lenki“, apeluje do wszystkich mieszkańców Naramic i okolic: 

Kochani otwórzmy nasze serca, połączmy nasze siły i chęci, aby pomóc Lence Wrzosek. Potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Stwierdzono u niej: zaburzenia układu nerwowego i metabolicznego, mutację genu Synap–1, oczopląs poziomy, padaczkę. Lenka jest w dalszym ciągu diagnozowana. 

Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy na dalsze leczenie dziewczynki. W związku z tym organizujemy Jarmark Bożonarodzeniowy na który serdecznie zapraszamy  

Dnia: 04.12.2022r. o godzinie 14.00 w Sali OSP w Białej. Przewidujemy wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Cały dochód zostanie przeznaczony dla Lenki.  

 

 

   Komitet Społeczny „Skrzydła dla Lenki” w Białej 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.