Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela zwykła - 25 lipca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Janinę Mrugała, Danutę Szczepańską, Pawła Stężałę, Katarzynę Kuklewicz, Bożenę Świerczyńską.
 2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów.
 3. Dzisiejszy dzień Episkopat Polski ustanowił Dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie, w związku z gwałtownymi burzami i powodziami, które pojawiły się zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. „Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą”. Dlatego za tydzień, po każdej Mszy św., będziemy zbierać fundusze, które zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (lipiec) – 50 zł.
 6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Kamil Świerczyński, zamieszkały par. tutejsza i Aleksandra Bugara, zamieszkała parafia p. w. św. Kazimierza Królewicza w Osjakowie (zapowiedź pierwsza).
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności ś.p. Genowefę Wasiak, l. 87.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XVI Niedziela zwykła - 18 lipca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Beatę Grzesiak, Jadwigę Mora, Bożenę Chrobot, Joannę Rojkiewicz, Ilonę Strycharek.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy XXI Tydzień św. Krzysztofa (18-25 lipca 2021). Za tydzień (25 lipca) po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela lipca – taca gospodarcza.
 4. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Mateusz Franczak, zamieszkały par. p. w. św. Józefa Oblubieńca NMP i Klaudia Marszałek, zamieszkała parafia tutejsza (zapowiedź druga).
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XV Niedziela zwykła - 11 lipca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Annę Cieślak, Agatę Cieślak, Ewelinę Górny, Małgorzatę Nalichowską, Henrykę Stempień.
 2. W związku z uroczystością odpustową ku czci św. Rocha proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia mieszkańców Naramic od szkoły do plebanii + rodziny Halusiak, Bąk, Hutnik, Wypych, Owczarek, Kubski, Owczarek.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby: Mateusz Franczak, zamieszkały par. p. w. św. Józefa Oblubieńca NMP i Klaudia Marszałek, zamieszkała parafia tutejsza (zapowiedź pierwsza).
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

XIV Niedziela zwykła - 04 lipca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agnieszkę Szymoniak, Jadwigę Karnecką, Małgorzatę Dudek, Agnieszkę Gruchot, Gabrielę Mikołajczyk.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1023 zł.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

XIII Niedziela zwykła - 27 czerwca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Barbarę Pagacz, Marię Grabowską, Ilonę Pluskota, Zygmunta Suwarę, Kazimierza Dudka.
 2. Rozpoczął się czas wakacji. Tuż po zakończeniu roku szkolnego dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy wiele serca poświęcili trosce o dobre ukształtowanie powierzonych im dzieci i młodzieży. Wszystkim nauczycielom i dzieciom życzę udanego wypoczynku.
 3. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane do środy włącznie, po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

          W piątek, I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Od 16.30 Spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

          W sobotę, I sobota miesiąca. O godz. 08.00 Modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Kazimierę Szczepańską, l. 80. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XII Niedziela zwykła - 20 czerwca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie naszej świątyni i placu wokół kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu: Małgorzatę Kaniewską, Iwonę Masierek, Dominikę Szczepańską, Mirosławę Świerczyńską, Barbarę Pagacz.
 2. W tym tygodniu przeżywamy tzw. „Biały Tydzień”, w którym razem z dziećmi, które dzisiaj przystąpią do I Komunii św., będziemy dziękować Panu Bogu za Jego wielką miłość do nas i dar Eucharystii.
 3. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W piątek zapraszam wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. na godz. 8.00. Będziemy dziękować za mijający rok szkolny.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela czerwca – taca gospodarcza.
 6. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla naszej parafii. Został zakupiony nowy mikrofon bezprzewodowy.
 7. W związku z poprawą sytuacji epidemicznej Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św., oznacza to, że wierni ponownie podlegają zobowiązaniu w myśl kan. 1274-1248 KPK obligującego ich do uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę oraz inne dni świąteczne nakazane.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XI Niedziela zwykła - 13 czerwca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii św.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. Za tydzień w naszej parafii szczególny dzień dla 20 dzieci, które pierwszy raz przystąpią do Komunii świętej. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30 (prośba, aby poza rodziną i gośćmi pozostali parafianie uczestniczyli w innych Mszach św.)
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (czerwiec) – 45 zł.
 5. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
 6. Marcin Siwik, zamieszkały par. tutejsza i Agata Otorowska, zamieszkała parafia tutejsza (zapowiedź druga)
 7. Krzysztof Pluskota, zamieszkały par. tutejsza i Weronika Wykrota, zamieszkała parafia p. w. św. Piotra w okowach w Białej (zapowiedź druga).
 8. Zmiana w obostrzeniach epidemicznych – 50% miejsc nie wliczając osób, które zostały zaszczepione.
 9. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

X Niedziela zwykła - 06 czerwca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Anetę Krajcer, Zdzisławę Owczarek, Helenę Gruchot, Mariolę Olejnik, Anetę Gwiazda.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w oprawę procesji Bożego Ciała, czyli Orkiestrze, Panu Organiście, Druhom Strażakom, Asyście Parafialnej, Ministrantom, Panu Kościelnemu i wszystkim uczestnikom procesji. Dziękuję także osobom, które przygotowały ołtarze, a więc mieszkańcom Radominy, Strażakom, mieszkańcom Naramice od p. Kłobus do plebani i mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia (od p. Świerczyńskich do p. Gidelskich).
 3. Zapraszam do udziału w procesji eucharystycznej w ramach oktawy Bożego Ciała, która będzie odbywać się do czwartku włącznie po Mszy o godz. 17.00.

          W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych), a w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Ks. Proboszcz ze Świątkowic zaprasza na uroczystość odpustową, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Łukasz Bącela, zamieszkały par. tutejsza i Katarzyna Grala, zamieszkała parafia p. w. św. Wojciecha w Burzeninie (zapowiedź druga)

Marcin Siwik, zamieszkały par. tutejsza i Agata Otorowska, zamieszkała parafia tutejsza (zapowiedź pierwsza)

Krzysztof Pluskota, zamieszkały par. tutejsza i Weronika Wykrota, zamieszkała parafia p. w. św. Piotra w okowach w Białej (zapowiedź pierwsza)

7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.


Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30 maja 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Aleksandrę Pluskotę, Irenę Kowalską, Katarzynę Dymską, Jerzego Grabowskiego, Małgorzatę Świerczyńską.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie we Mszy św., procesji eucharystycznej i przyjęcie Komunii św. Msze św. o godz. 8.00 oraz główna o 10.00 z procesją do 4 ołtarzy na placu przykościelnym.

          Zapraszam Jednostki Straży Pożarnej, Orkiestrę i wszystkich Parafian.

Proszę o udekorowanie naszych okien obrazami. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

W czasie oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie, Msza św. z procesją o godz. 17.00, w niedzielę o 15.00.

- w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ

- w sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. W poniedziałek, ostatnie nabożeństwo majowe, a od wtorku zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (maj) – 45 zł.
 3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:
 4. Kamil Brzęczek, zamieszkały par. tutejsza i Paulina Stępień, zamieszkała parafia p. w. Niepokalanego Serca Maryi w Sobiesękach (zapowiedź druga)
 5. Łukasz Bącela, zamieszkały par. tutejsza i Katarzyna Grala, zamieszkała parafia p. w. św. Wojciecha w Burzeninie (zapowiedź pierwsza).
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23 maja 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Mariannę Halusiak, Danutę Piskorską, Agnieszkę Lasotę, Mariolę Caban, Marcelinę Misiek.
 2. System multimedialny w naszym kościele został zmodyfikowany. Było to możliwe dzięki pomocy Zdzisława Suwary, Kazimierza Gruchota, Dariusza Cieślaka i Andrzeja Świerczyńskiego, którym dziękuję bardzo serdecznie.
 3. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za odśpiewanie publicznie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy.
 5. W środę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujmy modlitwę.
 6. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 7. Mieszkańcy Naramic od p. Kłobus do plebani proszeni są o przybycie na spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania ołtarza na Boże Ciało w poniedziałek 24 maja na godz. 18.00.
 8. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Kamil Brzęczek, zamieszkały par. tutejsza i Paulina Stępień, zamieszkała parafia Niepokalanego Serca Maryi w Sobiesękach (zapowiedź pierwsza).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, „Dobre Nowiny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.