Ogłoszenia parafialne

III Niedziela zwykła - 24 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. W najbliższą sobotę proszę o pomoc mieszkańców Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas zachęcić do lektury Pisma św. i szukania tam odpowiedzi na nartujące nas pytania.
 3. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar, organizowana przez Caritas, dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela stycznia – taca gospodarcza.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Zabłocia (cały rok) – 910 zł, Naramic od szkoły do plebanii (cały rok) – 2490 zł, Naramic od szkoły do kościoła (cały rok) – 3190
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

II Niedziela zwykła - 17 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Dorotę Halusiak, Jolantę Witkowską, Dorotę Bednarek, Sylwię Halusiak, Anetę Wątroba.
 2. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do intensywnej modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
 3. W czwartek przypada dzień babci, a w piątek dzień dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o babciach i dziadkach zarówno tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli do wieczności.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas zachęcić do lektury Pisma św. i szukania tam odpowiedzi na nartujące nas pytania.
 5. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar, organizowana przez Caritas, dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Śmiechenia (grudzień) – 250 zł, Rososz I (cały rok) – 1400 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Święto Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Sławomira Suwara, Grażynę Bednik, Małgorzatę Kałuża, Halinę Szelągowską, Małgorzatę Bryłka.
 2. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Dzień ten kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w Roku Kościelnym.
 3. Zachęcam do oglądania koncertu charytatywnego „Kolędy świata” dzisiaj o 12:55 na antenie TVP2. Można także włączyć się w pomoc potrzebującym rodzinom z Syrii, Strefy Gazy, Irackiego Kurdystanu oraz Bejrutu przez stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz wysyłanie SMS-ów charytatywnych o treści RODZINA pod nr 72052.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Annę Stężała, Jadwigę Szuster, Joannę Tęsiorowską, Radosława Dębskiego, Alicję Krej.
 2. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. (Można nabyć w zakrystii). Wszystkich zachęcam do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2021” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2021”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.
 3. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1054 zł i 60 gr.
 5. W tym roku, z racji sytuacji pandemicznej, nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zapraszam więc do udziału we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule Madej (grudzień) – 75 zł, Radominy (listopad, grudzień) – 295 zł, Naramic od Walichnów (październik, listopad, grudzień) – 260 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 

Podsumowanie 2020 r.

Chrzty (13): Hubert Kucharek, Ignacy Szczepański, Hanna Kłobus, Emilia Podibka, Iga Siwik, Zuzanna Wojtasik, Amelia Gidelska, Antonina Prażmowska, Zofia Wojtasik, Stanisław Figa, Aleksander Świerczyński, Pola Bolek, Mija Pluta

Pogrzeby (13): Katarzyna Nawrocka, Marta Golańska, Helena Gwiazda, Marian Bryłka, Joanna Włodarczyk, Piotr Gruchot, Artur Wasiński, Ewa Stanek, Natalia Szelągowska, Henryk Mrugała, Marianna Kulesza, Ewa Zakręta, Dariusz Gwiazda

Śluby (4): Karol Podyma i Kinga Pagacz, Łukasz Skorek i Justyna Halusiak, Daniel Trała i Małgorzata Łebek, Adrian Halusiak i Malwina Kłosek

Wydatki 156.440 zł: kostka wokół plebanii, płot wokół plebanii, projekty renowacji kościoła i placu wokół kościoła, instalacja elektryczna wokół kościoła, przełożenie kostki brukowej wokół kościoła, renowacja, impregnacja dachu i odkrycie ścian kościoła, drzwi główne w kościele, wyrównanie terenu wokół kościoła i kaplicy cmentarnej.

Plany na rok 2021: renowacja kościoła, pomalowanie kaplicy pogrzebowej, instalacja oświetlenia wokół kościoła.

Słoiki (składka roczna – dla chętnych)

Bilans na zakończenie roku 2020: 25.000 zł.


Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 grudnia 2020 r.

 1. Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia za posprzątanie naszego kościoła i otoczenia, i dekoracje bożonarodzeniowe, orkiestrze za przygotowanie podkładów muzycznych kolęd, Panu Organiście, Panu Kościelnemu i służbie liturgicznej. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 bardzo proszę o pomoc: Jacka Halusiaka, Mirosławę Dura, Dorotę Włodarczyk, Anetę Cegiełka, Roberta Hejmana.
 2. W czwartek zapraszam na Nieszpory o godz. 16.30, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne z racji ostatniego dnia 2020 r.
 3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 15.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do udziału w comiesięcznych nabożeństwach. W piątek nie będzie odwiedzin chorych.
 5. W tym roku, z racji sytuacji pandemicznej, nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zapraszam więc do udziału we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Gór Świątkowskich (grudzień) – 60 zł.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 


IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020 r.

 1. W poniedziałek planowane jest sprzątanie, które połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Możliwość z skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od 16.30.
 3. W czwartek obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.
 4. W noc Bożego Narodzenia zapraszam do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce o godz. 24.00.
 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia Msze św. będą odprawiane o godz. 9.30, 11.30 i 15.00.
 6. W święto św. Szczepana, w tradycji uznawane za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Ostatnia niedziela grudnia – taca gospodarcza.
 8. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Śmiechenia (październik i listopad) – 460 zł.
 9. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Dariusza Gwiazdę, l. 58. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Najbliższe sprzątanie przewidziane jest na poniedziałek 21 grudnia, które połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
 3. Plan Rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które poprowadzi O. Antoni Hebda, Redemptorysta.

          Piątek 18 grudnia 2020 r.

9.00   Msza św. z nauką ogólną

          Od ok. 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (proszę zgłaszać chorych)

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Sobota 19 grudnia 2020 r.

9.00   Msza św. z nauką ogólną

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Niedziela 20 grudnia 2020 r.

8.00 Msza św. z nauką ogólną

9.30 Msza św. z nauką ogólną

11.30 Msza św. z nauką ogólną

          Zapraszam wszystkich do odnowy duchowej, aby te święta były rzeczywiście przeżyciem spotkania z miłującym nas Bogiem (odpust).

 1. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Gór Świątkowskich (październik i listopad) – 135 zł, Kule – Madej (listopad) – 70 zł, Drogi Wiktorowskiej (październik, listopad, grudzień) – 120 zł.
 2. Wizyta duszpasterska 2021: Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się w dwóch formach: Msza św. w kościele dla mieszkańców regionów parafii oraz odwiedziny w domach rodzin, które zaproszą duszpasterza.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł.

II Niedziela Adwentu - 06 grudnia 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 30 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Magdalenę Baumert, Monikę Szczepaniak, Katarzynę Gwóźdź, Renatę Wajnert, Kamila Brzęczka, Teresę Muszalską.
 2. Dziś, w niedzielę, 6 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
 4. We wtorek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym roku, który naznaczony jest pandemią koronawirusa, napięciami społecznymi oraz protestami związanymi z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza do szczególnej modlitwy za Polskę.

    Tego dnia, o godzinie 21.00, czyli w porze Apelu Jasnogórskiego, zaprasza wszystkich ludzi sumienia do łączności modlitewnej i duchowej z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Korzystając ze środków przekazu: telewizji, radia i Internetu, połączmy się szczególnie w modlitwie dziesiątkiem Różańca świętego w intencji pokoju, pojednania i ładu społecznego oraz moralnego w naszej Ojczyźnie.

    Wymownym i widocznym znakiem naszej łączności niech staną się świece (np. świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom) lub roratnie lampiony zapalone w oknach domów.

Zapraszam rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. we wtorek na godz. 17.00, w czasie której zostaną poświęcone i nałożone medaliki.

 1. Ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii

    Modlitwa ta będzie odmawiana i transmitowana on-line przy relikwiach Świętego w Sanktuarium Narodowym w Warszawie, w dniach od 7 do 16 grudnia br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

 1. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [...]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.'
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 702 zł i 10 gr.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Zabłocia (grudzień) – 50 zł.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł (małe).
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Ewę Zakręta, l. 70. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele, w jego otoczeniu oraz za wykonanie wieńca adwentowego. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Marię Wardęga, Martę Brząkała, Danutę Polewiak, Barbarę Polewiak, Katarzynę Kos.

          W tym roku za przygotowanie Szopki i dekoracji Bożonarodzeniowych odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.

 1. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Dzieci będą losowały, kogo odwiedzi Dzieciątko Jezus. Zabieramy lampiony.

          Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 18 do 20 grudnia. Poprowadzi je O. Waldemar Sojka – Redemptorysta.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. od godz. 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Radominy (wrzesień, październik) – 305 zł, Zabłocia (listopad) – 70 zł.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł (małe) i 15 zł (duże).

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jadwigę Piskuła, Jolantę Gwiazda, Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek, Ewę Nowak.

Proszę bardzo Panie o wykonanie wieńca adwentowego.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela listopada – taca gospodarcza.
 3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada wraz z adwentem rozpocznie się nowy rok liturgiczny Kościoła w Polsce. Towarzyszy mu także nowy program duszpasterski, którego hasłem jest: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32), zaś symbolami: chleb i wino. W dalszym ciągu będziemy próbowali pogłębić nasz udział w celebracji Eucharystii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 na naszym cmentarzu, nastąpi odsłonięcie uzupełnienia tablic upamiętniających weteranów walk i wojen o niepodległość i granice odradzającej się Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1914 – 1921.
 5. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny nastąpi w przyszłą niedzielę. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.
 6. W zakrystii są już do nabycia świąteczne świece Caritas. Małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.