Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła - 24 października 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i wokół kościoła i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższy piątek, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Śmiechenia.
 2. Dzisiaj w niedzielę, 24 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne.
 3. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Do przyszłej niedzieli włącznie trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela października – taca gospodarcza.
 6. Z tyłu na stoliku i na bocznych ołtarzach położne są kartki, na których można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Jest też gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 8. Podsumowanie kosztów renowacji kaplicy pogrzebowej: malowanie kaplicy w środku i na zewnątrz, odnowienie płotu i słupków przy bramie wejściowej na cmentarz, pomalowanie słupów oświetleniowych przy drodze na cmentarz, odnowienie ławek w kaplicy pogrzebowej – koszt całkowity 8190 zł.

          Chciałbym podziękować za pomoc Panom Ryszardowi i Arkadiuszowi Lasota, Zenonowi Pagaczowi, Jarosławowi Strycharkowi i Miłoszowi Mrugale.


XXIX Niedziela zwykła - 17 października 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i wokół kościoła i za złożoną ofiarę w wysokości 70 zł. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Magdalenę Baumert, Monikę Szczepaniak, Katarzynę Gwóźdź, Renatę Wajnert, Kamila Brzęczka, Teresę Muszalską.
 2. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udało się zebrać 486 zł i 50 gr.
 5. W przyszłą niedzielę, 24 października, Niedziela Misyjna.
 6. Z tyłu na stoliku i na bocznych ołtarzach położne są kartki, na których można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś.p. Bogusławę Kuźnik, l. 59. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Jest też gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” i nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

XXVIII Niedziela zwykła - 10 października 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i wokół kościoła i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Grażynę Wojcieszak, Annę Wojcieszak – Skwarek, Ewę Nowak, Marię Wardęgę, Danutę Polewiak.
 2. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji.
 5. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli.
 6. Zapraszam 15 października 2021 r. do wspólnej modlitwy rodziców, których boleśnie dotknęła strata dziecka czy to przed czy po przyjściu na świat w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji oraz ich bliskich i tych, którzy pragną się modlić w intencji rodzin dotkniętych stratą dzieci. Ten czas jest okazją do modlitwy za osieroconych rodziców, szansą na oddanie Bogu swojego cierpienia.

Klasztor Sióstr Bernardynek

17.30 Różaniec w intencji rodziców po stracie

18.00 Eucharystia

Patronat honorowy nad Dniem Dziecka Utraconego objął Ks. Abp dr Wacław Depo.

 1. Z tyłu na stoliku i na bocznych ołtarzach położne są kartki, na których można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Jest też gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

XXVII Niedziela zwykła - 03 października 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Beatę Tomczak, Michała Jaskólskiego, Martę Chmielecką, Małgorzatę Otorowską, Jadwigę Piskuła, Jolantę Gwiazda.
 2. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane będą ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o świętość dla kapłanów.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 869 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Jest też nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i „kalendarze rolnika” w cenie 28 zł.

XXVI Niedziela zwykła - 26 września 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy V, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Zdzisława Siwika, Halinę Opiela, Halinę Barańską, Jacka Cyferta, Andrzeja Pichlaka.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętować razem z uczniami kl. V, rocznicę I Komunii św.
 3. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Tradycyjnie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. W piątek dzieci z klasy III otrzymają różańce.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.

- w piątek od 15.45 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ

- w sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Jest też nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny” i kalendarz rolnika w cenie 28 zł.

XXV Niedziela zwykła - 19 września 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożną ofiarę w wysokosci 100 zł. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców dzieci z klasy V (rocznica I Komunii św.)
 2. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy świętować razem z uczniami kl. V, rocznicę I Komunii św.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy I Komunii św. we wtorek o godz. 16.00.
 4. W Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 21 września (wtorek) o godz. 11.00 odbędzie się dekanalna pielgrzymka chorych, której będzie przewodniczyć Biskup Antoni DŁUGOSZ. Zapraszam wszystkie osoby starsze i chore do udziału.
 5. W naszej parafii trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół w ramach akcji 'słoiki' - Kule (wrzesień) - 40 zł.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela września - taca gospodarcza.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

XXIV Niedziela zwykła - 12 września 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Krystynę Halusiak, Dorotę Szkudlarek, Małgorzatę Woszczyk, Łukasza Halusiaka, Krystynę Wypych.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III) a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców klasy V.
 3. Dzisiaj uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnych Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie o godz. 12.00. Eucharystii z przewodniczyć będzie Marcello Kardynał Semeraro – prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
 4. W dniach 12-18 września w Kościele w Polsce będzie trwał XI Tydzień Wychowania. Poprzez tę inicjatywę Kościół zwraca uwagę na znaczenie szeroko rozumianego wychowania wraz z zachętą do modlitwy za wszystkich zaangażowanych bezpośrednio w sprawę wychowania dzieci i młodzieży: rodziców, nauczycieli i wychowawców. Tegoroczny Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa” chce wskazywać na inspiracje płynące od dwóch postaci: św. Józefa i bł. kardynała Wyszyńskiego..
 5. Od najbliższego czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00

6.W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki. Zapraszam na Mszę św. na godz. 17.00 dzieci pierwszokomunijne (otrzymają książeczki) i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 1. Od środy rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który leży na stoliku przy końcu kościoła.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest także nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

XXIII Niedziela zwykła - 05 września 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom wsi Rososz II, Kule 5-16 i Zabłocie przy drodze na Rososz za posprzątanie naszego kościoła i otoczenia. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Elżbietę Paluszek, Tadeusza Pagacza, Edwarda Kuźnika, Małgorzatę Pluskota, Danutę Misiek.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory.
 3. W środę, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Po Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania kartek z podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej do skrzynki, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

          Od środy rozpoczniemy także w naszej parafii peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę wpisywać się do zeszytu, który będzie leżał na stoliku na końcu kościoła.

 1. Od piątku trwamy na nowennie przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, która planowana jest na 12 września w Warszawie. Podczas Mszy św. modlimy się i poznajemy fragmenty z nauczania nowych błogosławionych Kościoła Katolickiego.
 2. W przyszłą niedzielę, 12 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III) a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców klasy IV.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (sierpień) – 40 zł i także mieszkańcom Parceli – 198 zł.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1109 zł i 50 gr.
 5. Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować Panu Dariuszowi Cieślakowi, który wykonał stojaki na narzędzia cmentarne i poręcze przy kaplicy.

          Jak można zauważyć została pomalowana kaplica cmentarna – elewacja i wnętrze. Planowane jest także odnowienie słupków przy bramie i pomalowanie lamp przy drodze cmentarnej. Po wykonaniu tych prac przedstawię koszty.

 1. Przypominam o zgłaszaniu opiekunów grobów. Jeśli chodzi o postawienie bądź remont nagrobków proszę zgłaszać to wcześniej.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest także nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

XXII Niedziela zwykła - 29 sierpnia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: mieszkańców wsi Rososz II, Kule 5-16 i Zabłocie przy drodze na Rososz.
 2. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za tegoroczne zbiory.
 3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragnę zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszam: dzieci i młodzież w środę, 1 września na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione przybory szkolne i tornistry, aby dobrze służyły.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania kartek z podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej do skrzynki, która znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Podczas Mszy św. będziemy modlić się i poznawać fragmenty z nauczania nowych błogosławionych Kościoła Katolickiego.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek I piątek miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych. Od 16.30 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

          W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XXI Niedziela zwykła - 22 sierpnia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 20 zł. Składam Bóg zapłać także za przygotowanie i piękny udział w uroczystości odpustowej z racji wspomnienia św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii. W sposób szczególny dziękuję osobom, które posprzątały naszą świątynię, plac wokół kościoła i kaplicy przedpogrzebowej czyli mieszkańcom Naramic od szkoły do plebanii. Dziękuję Orkiestrze, panu Organiście, Asyście Parafialnej – niosącym sztandary, feletrony, Jednostkom Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Paniom z Żywego Różańca, ministrantom, panu Kościelnemu. Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę serdeczne Bóg zapłać.

          Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Krystynę Owczarek, Dariusza Kowalczyka, Renatę Misiak, Halinę Zwierz, Marię Płatek.

 1. Przypominam, że za tegoroczne zbiory będziemy dziękować Panu Bogu 05 września 2021 r. podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 2. Do 25 sierpnia trwa nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. Zawsze po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. Za tydzień ostania niedziela miesiąca sierpnia – taca gospodarcza.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Kazimierza Szkopa, l. 76. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.