Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę 03 czerwca na godz. 15.00 proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców klasy IV.
 2. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za odśpiewanie publicznie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
 3. W przyszłą niedzielę, 04 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. W środę, ostatnie nabożeństwo majowe, a od czwartku zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek od 10.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ

- w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać Strażakom z Naramic za podlewanie w tym tygodniu trawy wokół kościoła.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek, Ewę Nowak, Marię Wardęga, Martę Brząkała, Danutę Polewiak.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątek środa i czwartek i piątek), a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom przekazujemy słowa szacunku za ich niezwykle ważną służbę, jaką pełnią w życiu każdego człowieka. Otaczamy modlitwą mamy, prosząc o wytrwałość dla tych, które służbę nadal pełnią, a życie wieczne dla tych, które odeszły do wieczności. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na montaż słowno-muzyczny ku czci Maryi naszej Mamy.
 4. Do soboty w czasie nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 5. Mieszkańcy Naramic od szkoły do kościoła + R. Siwik, Stempczyńscy, Opiela, Piskuła proszeni są o przybycie do kościoła na spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania ołtarza na Boże Ciało dzisiaj na godz. 18.00.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
 7. Dobiegły końca prace przy uporządkowaniu placu wokół kościoła (wyrównanie i nawiezienie ziemi, zasianie trawy, przycięcie drzew). Chciałem podziękować Kacprowi Więzowskiemu za nadzór tych prac, dziękuję wszystkim osobom, które mu pomagały, a szczególnie Józefowi Pluskocie i osobie, która udostępniła nieodpłatnie ziemię i trawę do siania.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

VI Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 110 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Katarzynę Stempczyńską, Wiolettę Piskuła, Małgorzatę Otorowską, Jadwigę Piskuła, Jolantę Gwiazda.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątek poniedziałek i środa), a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne – Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny.

         Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. W średniowieczu w takich procesjach brali udział także królowie, magnaci, władze danego miasta, lud – wszyscy zazwyczaj w strojach pokutnych.

          W niektórych miejscowościach poświęcano popiół i posypywano nim uczestniczących w procesji. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

          W naszej parafii Msze św. o urodzaje będą sprawowane w kościele, a po Mszy modlitwy przy krzyżu, bądź kapliczce w danej miejscowości.

 1. Od piątku po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 2. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza dzieci i młodzież od 6 roku życia na 10-dniowy turnus kolonijny w Ośrodku Wypoczynkowym w Poniku k. Częstochowy w dniach od 24 czerwca do 4 lipca. Koszt kolonii to 1600 zł. Dzieci rolników mogą skorzystać z dofinansowania KRUS. Informacje i zapisy w biurze i na stronie internetowej Caritas Częstochowa.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

V Niedziela Wielkanocna - 07 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Piotra Halusiaka, Łukasza Halusiaka, Ewę Chutnik, Krystynę Wypych, Sabinę Kubską.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz –     Śmiecheń + Kule 1-4

II ołtarz –   Strażacy

III ołtarz – Naramice od szkoły do kościoła + R. Siwik, Stempczyńscy, Opiela, Piskuła

IV ołtarz – Rososz II + Kule 6-16

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1486 zł.
 2. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Ernest Babiuch, zamieszkały par. p. w. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu i Dominika Krajcer, zamieszkała par. p. w. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu (zapowiedź druga).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

IV Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy II i III, którzy zadbali o porządek w naszym kościele, wokół kościoła i plebani. Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Pluskota, Danutę Misiek, Krystynę Halusiak, Dorotę Szkudlarek, Krzysztofa Woszczyka.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Pamiętajmy o modlitwie, o liczne i święte powołania.
 3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w środę, 03 maja 2023 r. w Uroczystość NMP Królowej Polski, o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci: wtorek 02 maja o godz. 15.00.

Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 08 czerwca 2023 r. o godz. 10.00.

 1. Przypominam, że we wtorek, 02 maja przypada święto flagi – pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

          W piątek, I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Od 16.30 Spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

W sobotę przypada I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP (3 nabożeństwo – różaniec, Msza św. z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych) – początek godz. 7.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Ernest Babiuch, zamieszkały par. p. w. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu i Dominika Krajcer, zamieszkała par. p. w. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu (zapowiedź pierwsza).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

III Niedziela Wielkanocna - 23 kwietnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Radominy za posprzątanie naszej świątyni. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Pluskota, Danutę Misiek, Krystynę Halusiak, Dorotę Szkudlarek, Krzysztofa Woszczyka.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która zarazem rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu. Zachęcam, aby każdy w nadchodzącym tygodniu odczytał w domu krótki fragment Pisma św. podczas modlitwy wieczornej – propozycja to Ewangelia według św. Jana. Lektura Biblii powinna stać się naszą stałą praktyką.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela kwietnia – taca gospodarcza.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszki z przeznaczeniem dla naszego Caritasu. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 669 zł.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (kwiecień) – 40 zł.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Święto Bożego Miłosierdzia - 16 kwietnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Radominy.
 2. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. O godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na i utrzymanie i edukację 81 dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w Olsztynie k. Częstochowy.
 3. Także w dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Polsce Tydzień Miłosierdzia, w którym możemy zwrócić szczególną uwagę na realizację czynów miłosierdzia wobec bliźnich, bo dzięki nim upodabniamy się do Zbawiciela, który przyszedł, aby służyć i złożyć swoje życie w Ofierze za wielu. W tym czasie otaczamy naszą modlitwą wszystkich, którzy pomagają potrzebującym, zwłaszcza osoby angażujące się w działania naszego Caritasu. My też postarajmy się o ducha miłosiernej pomocy potrzebującym z naszego otoczenia.
 4. Za tydzień Niedziela Biblijna, która zachęca do głębszego poznawania tajemnic Bożych w lekturze Pisma Świętego.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09 kwietnia 2023 r.

 1. Chciałbym serdeczne podziękować mieszkańcom Radominy za przygotowanie naszego kościoła parafialnego do przeżywania najważniejszych świąt dla nas wierzących. Na najbliższą sobotę na 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła następujące osoby: Alinę Zwierz, Marię Płatek, Elżbietę Paluszek, Tadeusza Pagacza, Edwarda Kuźnika.
 2. Dziękuję także Druhom strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i wzięcie udziału w asyście podczas Mszy rezurekcyjnej, Orkiestrze, Panom Organiście i kościelnemu, osobom, które niosły sztandary i feletrony, Ministrantom, wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę.
 3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj modlitwa po Mszy św. o 11.30. Od wtorku do soboty zawsze po pierwszej Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar. Zapraszam serdecznie na Godzinę Miłosierdzia, na godz. 15.00.

          Zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na i utrzymanie i edukację 81 dzieci z Ukrainy, które mieszkają od 13 miesięcy w Olsztynie k. Częstochowy.

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Niedziela Palmowa - 02 kwietnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości zł. W tym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu osoby, które są odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a więc mieszkańców Radominy.
 2. W imieniu Księdza Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo serdecznie proszę dzisiaj wywiesić papieską flagę, wystawić w oknach wizerunek św. Jana Pawła II, a o godz. 21.37 zapalić świece i odmówić akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.
 3. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcam do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego. Zapraszam do udziału w liturgii w tym czasie.

WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa:

18.00                     Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa:

08.00            Rozpoczęcie adoracji przy Ciemnicy

09.00                      Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00            LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

     Po zakończeniu Liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, przez całą noc. Proszę druhów strażaków o trzymanie tradycyjnej straży przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i o 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia). W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

18.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

     Pamiętajmy o przyniesieniu świec. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 1. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto wszystkich wierzących. Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszam Orkiestrę, OSP, Asystę Parafialną, Ministrantów, Parafian i Gości. Msze św. w tym dniu także o 9.30 i 11.30.
 2. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi, zachęcam, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1556 zł.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej † Tadeusza Sieradzkiego, l. 86. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 5. Bóg zapłać za wymianę żarówek w naszym kościele przez osobę, która pragnie zachować anonimowość.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

V Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 10.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agnieszkę Gwiazda, Gabrielę Łebek, Krystynę Owczarek, Dariusza Kowalczyka, Renatę Misiak.
 2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m. in. zasłonięte krzyże w świątyni. O ile dotychczas w większym stopniu myśleliśmy nad sprawą naszego nawrócenia i pokuty, o tyle teraz w większym stopniu będziemy pochylać się nad tajemnicą krzyża Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci z palmami zapraszam szczególnie na Mszę św. o 11.30.
 4. Zapraszam wszystkich do udziału w renowacji misji parafialnych. Program umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej.
 5. Zostały ukończone pracy przy oświetleniu naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które włączyły się w to dzieło i pragną zostać anonimowe. Całkowity koszt oświetlenia został pokryty przez darczyńców.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.