Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela zwykła - 02 października 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Emilię Stępień, Elżbietę Hadryś, Marzenę Prażmowską, Justynę Bator, Renatę Prażmowską.
 2. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

– w czwartek – po Mszy św. godz. o 17.30 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– w piątek, od godz. 10.00 odwiedziny chorych, od 16.00 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 16.30, nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1262 zł i 50 gr.
 2. Za tydzień w ramach I Kongresu Różańcowego Archidiecezji Częstochowskiej w naszej parafii odbędzie się uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją różańcową.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

XXVI Niedziela zwykła - 25 wrrześnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 80 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Helenę Stępień, Iwonę Tomczak, Ewę Pluta, Elżbietę Pluta.
 2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Tradycyjnie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. W sobotę dzieci z klasy III otrzymają różańce.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

XXV Niedziela zwykła - 18 września 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Halinę Dymską, Martę Kałdońską, Anetę Nowak, Urszulę Nikodem.
 2. W Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu, 23 września (piątek) o godz. 11.00 odbędzie się dekanalna pielgrzymka chorych, której będzie przewodniczyć Biskup Andrzej Przybylski. Zapraszam wszystkie osoby starsze i chore do udziału.
 3. Za tydzień ostania niedziela miesiąca września – taca gospodarcza.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”

XXIV Niedziela zwykła - 11 września 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Marię Gruchot, Józefę Suwara, Barbarę Lorc, Paulinę Kałuża.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy XII Tygodnia Wychowania. Poprzez tę inicjatywę Kościół zwraca uwagę na znaczenie szeroko rozumianego wychowania wraz z zachętą do modlitwy za wszystkich zaangażowanych bezpośrednio w sprawę wychowania dzieci i młodzieży: rodziców, nauczycieli i wychowawców. Tydzień wychownia będzie trwał od 11 do 17 września 2022 roku, hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14, 6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III).
 4. W najbliższą środę, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, aby ozdobić przydrożne krzyże.
 5. Za tydzień przypada święto św. Stanisława Kostki. Zapraszam na Mszę św. na godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (otrzymają książeczki) i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (VI, VIII klasa).
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”

XXIII Niedziela zwykła - 04 września 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Wiesławę Szkop, Dorotę Bednarek, Sylwię Halusiak, Anetę Wątroba.
 2. W czwartek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Po Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III).
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1075 zł.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Tadeusza Szczepańskiego, l. 90. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”

XXII Niedziela zwykła - 28 sierpnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni: Małgorzatę Kałuża, Helenę Szelągowską, Dorotę Halusiak, Jolantę Witkowską.
 2. Przypominam, że w tym roku będziemy dziękować za tegoroczne zbiory dzisiaj o godz. 15.00 – Msza św. Dziękczynna polowa na placu sportowo-rekreacyjnym w Zabłociu (dożynki gminno-parafialne).
 3. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragnę zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszam: dzieci i młodzież w czwartek, 01 września na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione przybory szkolne i tornistry, aby dobrze służyły.

          Spowiedź święta na rozpoczęcie roku szkolnego w środę od godz. 16.00.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek I piątek miesiąca. Nie ma odwiedzin chorych. Od 16.00 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

          W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Mieczysława Kanię, l. 86. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”

XXI Niedziela zwykła - 21 sierpnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Składam Bóg zapłać także za przygotowanie i piękny udział w uroczystości odpustowej z racji wspomnienia św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii. W sposób szczególny dziękuję osobom, które posprzątały naszą świątynię, plac wokół kościoła i kaplicy przedpogrzebowej czyli mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia. Dziękuję Orkiestrze, panu Organiście, Asyście Parafialnej – niosącym sztandary, feletrony, Jednostkom Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Paniom z Żywego Różańca, ministrantom, panu Kościelnemu. Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę serdeczne Bóg zapłać.

          Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc następujące osoby: Joannę Tęsiorowską, Alicję Krej, Agnieszkę Szkudlarek, Sławomira Suwarę, Grażynę Bednik.

 1. Do 25 sierpnia trwa nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji, po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Za tydzień ostania niedziela miesiąca sierpnia – taca gospodarcza.
 3. Przypominam, że w tym roku będziemy dziękować za tegoroczne zbiory za tydzień (28 sierpnia) o godz. 15.00 – Msza św. Dziękczynna polowa na placu sportowo-rekreacyjnym w Zabłociu (dożynki gminno-parafialne).
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

XX Niedziela zwykła - 14 sierpnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia za posprzątanie naszego kościoła, placu wokół kościoła i cmentarza i udekorowanie naszej świątyni na uroczystość odpustową. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agatę Cegiełka, Gabrielę Chudy, Iwonę Kucharek, Annę Stężała, Jadwigę Szuster.

Bóg zapłać p. Mariannie Halusiak, która przygotowywała posiłki dla pracowników remontujących nasz kościół, a Józefowi Pluskocie za wykoszenie trawy wokół plebanii.

 1. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym – 7.00, 9.30 i 11.30. Podczas każdej Mszy św. poświecenie ziół, kwiatów i owoców.
 2. We wtorek, 16 sierpnia, wspomnienie św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii – uroczystość odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Piotr Fedoryszak, wikariusz parafii p. w. Nawiedzenia NMP w Wieluniu. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 11.00 – Suma odpustowa.

          Do udziału w uroczystości zapraszam: Orkiestrę, Asystę Parafialną – niosących sztandary, feletrony, Jednostki Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynki do sypania kwiatów, Panie z Żywego Różańca, ministrantów, wszystkich Parafian i Gości. Bardzo proszę o udekorowanie flagami i świętymi obrazami naszych domostw.

 1. Od środy, 17 sierpnia rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. Modlitwy zawsze po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

XIX Niedziela zwykła - 07 sierpnia 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. W najbliższym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Gór Świątkowskich i Zabłocia od p. Świerczyńskich do p. Gidelskich.
 2. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego, od dzisiaj, rozpoczynamy nowennę ku czci św. Rocha. Będziemy modlić się codziennie po pierwszej Mszy św.

W sobotę, 13 sierpnia zapraszam na próbę: dziewczynki sypiące kwiaty o godz. 16.00, a ministrantów o godz. 16.30.

 1. W tym roku będziemy dziękować za tegoroczne zbiory 28 sierpnia o godz. 15.00 – Msza św. Dziękczynna Polowa na placu sportowo-rekreacyjnym w Zabłociu (dożynki gminno-parafialne).
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1109 zł i 50 gr.

Zakończyliśmy remont zewnętrzny kościoła koszt 124.938 zł i 21 gr (dotacje 55.300 zł i wkład własny 69.638 zł i 21 gr).

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Natalię Podymską, l. 83. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

XVIII Niedziela zwykła - 31 lipca 2022 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 45 zł. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc następujące osoby: Paulinę Halusiak, Anetę Gwiazda, Magdalenę Szkudlarek, Mirosławę Dura, Dorotę Włodarczyk.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych, nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości naszej Parafii i Narodu.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek – po Mszy św. godz. o 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne

– w piątek, od godz. 8.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

– w sobotę, po Mszy św. godz. 7.00, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego, od przyszłej niedzieli, 07 sierpnia, rozpoczynamy nowennę ku czci św. Rocha. Będziemy modlić się codziennie po pierwszej Mszy św.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Kazimierza Błaszczyka, l. 81. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.