Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna - 18 kwietnia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodziny: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubscy, Chalusiak. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Danutę Fita, Kazimierę Szczepańską, Teresę Świerczyńką, Henryka Rzepeckiego, Ilonę Lis, Annę Gidelską.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, która zarazem rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu. Zachęcam, aby każdy w nadchodzącym tygodniu odczytał w domu krótki fragment Pisma św. podczas modlitwy wieczornej – propozycja to Ewangelia św. Marka. Lektura Biblii powinna stać się naszą stałą praktyką.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela kwietnia – taca gospodarcza.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”, dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodziny: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubscy, Chalusiak.
 2. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. O godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 3. Także w dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Polsce Tydzień Miłosierdzia, w którym możemy zwrócić szczególną uwagę na realizację czynów miłosierdzia wobec bliźnich, bo dzięki nim upodabniamy się do Zbawiciela, który przyszedł, aby służyć i złożyć swoje życie w Ofierze za wielu. W tym czasie otaczamy naszą modlitwą wszystkich, którzy pomagają potrzebującym, zwłaszcza osoby angażujące się w działania naszego Caritasu. My też postarajmy się o ducha miłosiernej pomocy potrzebującym z naszego otoczenia.
 4. Za tydzień Niedziela Biblijna, która zachęca do głębszego poznawania tajemnic Bożych w lekturze Pisma Świętego.
 5. „W dniu 22 lutego 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. 14 kwietnia 966 roku jest najważniejszą datą w historii naszej ojczyzny i Kościoła w Polsce. Zgodnie z tradycją, chrzest władcy Polan odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku. I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczającej na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Należy kultywować pamięć tego ważnego dla Kościoła i narodu wydarzenia, a szczególnie dlatego, aby głęboko zapadła w pamięci i sercach wszystkich Polaków, zwłaszcza najmłodszych pokoleń.” Kto może niech wywiesi flagę państwową i watykańską.
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Ireneusza Szpikowskiego, l. 91 i Annę Kiczka, l. 55. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”, nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04 kwietnia 2021 r.

 1. Chciałbym serdeczne podziękować mieszkańcom Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodzinom: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubski, Chalusiak za przygotowanie naszego kościoła parafialnego do przeżywania najważniejszych świąt dla nas wierzących. Na najbliższą sobotę na 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła następujące osoby: Annę Drewicz, Bożenę Leszczyńską, Pawła Szczepaniaka, Monikę Górską, Zofię Sczepaniak.
 2. Dziękuję także klerykowi Łukaszowi, panom Organiście i Kościelnemu, Ministrantom, wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy ze względu na obostrzenia pandemiczne nie mogli wejść do kościoła i modlili się z nami na zewnątrz, chociaż warunki atmosferyczne nie były sprzyjające.
 3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj modlitwa po Mszy św. o 11.30. Od wtorku do soboty zawsze po pierwszej Mszy św.
 4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar. Zapraszam serdecznie na Godzinę Miłosierdzia na godz. 15.00.
 5. W związku z obostrzeniami, które obowiązują od 27 marca, przypominam, że w naszym kościele może przebywać jednocześnie 12 osób. Przypominam o obowiązku noszenia maseczki i zachowaniu dystansu.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 837 zł i 40 gr.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”, nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 8. Ogłoszenia dodatkowe:

- rozpoczął się Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań (obowiązkowy) - informacje na stronie https://spis.gov.pl/

- zachęta do wspólnej modlitwy różąńcowej w ramach Różańca Rodzin informacje - https://www.rozaniecrodzin.pl/

- na plebani są do odebrania darmowe maseczki przekazane przez wojewodę łódzkiego


Niedziela Palmowa - 28 marca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. W najbliższym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu osoby, które są odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie Ciemnicy i Grobu pańskiego, a więc mieszkańców: Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodziny: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubscy, Chalusiak.
 2. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcam do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego. W związku z nowymi obostrzeniami informuję, że od soboty w naszym kościele może przebywać jednocześnie 12 osób. Przypominam  o noszeniu maseczki i zachowaniu dystansu.

WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa:

18.00     Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa:

08.00    Rozpoczęcie adoracji przy Ciemnicy

15.00     Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00     LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

          Po zakończeniu Liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i o 15.00 (+Koronka do Bożego Miłosierdzia). W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

18.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

          Pamiętajmy o przyniesieniu świec. Po zakończeniu liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 1. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto wszystkich wierzących. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00. Msze św. w tym dniu także o 9.30 i 11.30.
 2. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi, zachęcam, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (marzec) – 50 zł.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, „Dobre Nowiny”.

V Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 10.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Justynę Jurczyk, Ilonę Karnecką, Halinę Bącela, Halinę Szczepaniak, Annę Świerczyńską.
 2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m.in. zasłonięte krzyże w świątyni. Dotychczas koncentrowaliśmy się nad sprawą naszego nawrócenia i pokuty, teraz w większym stopniu będziemy pochylać się nad tajemnicą krzyża.
 3. W piątek rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały w dniach 26 – 28 marca. Będzie im przewodniczył O. Waldemar Sojka. Zachęcam do zarezerwowania czasu do udziału w tych ćwiczeniach wielkopostnych.

Piątek, 26 marca 2021 r.

          9.00 Msza św. z nauką ogólną

Od ok. 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

          17.00 Msza św. z nauką ogólną

Sobota, 27 marca 2021 r.

                    8.15 – 9.00 Spowiedź święta

          9.00 Msza św. z nauką ogólną

                    16.00 – 17.00 Spowiedź święta

          17.00 Msza św. z nauką ogólną

Niedziela, 28 marca 2021 r.

          8.00 Msza św. z nauką ogólną

          9.30 Msza św. z nauką ogólną

          11.30 Msza św. z nauką ogólną

          15.00 Gorzkie żale i Msza św.

 1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświecenie palm.
 2. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela marca – taca gospodarcza.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności † Kazimierza Bachorskiego, l. 72. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, „Miłujcie się”.

KOMUNIKAT

 

            „W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu nasiliła się aktywność oszustów, którzy okradają seniorów z dorobku ich życia. Od stycznia na terenie Częstochowy i powiatu oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Łupem oszustów padło już łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

            Przestępcy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych z numeru zastrzeżonego. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel – wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy.

 

            Apelujemy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują obywateli o prowadzonych działaniach.

Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem.

Nie dajcie się nabrać na to, że wasze oszczędności są zagrożone i musicie je przekazać policjantom. To oszustwo. Nie wypłacajcie z banku oszczędności ani nie zaciągajcie kredytów.

Pod żadnym pozorem nie przekazujcie swoich pieniędzy obcym osobom podającym się za nieumundurowanego policjanta.

Skontaktujcie się najpierw z kimś z rodziny lub z Policją, rozłączając połączenie i wybierając numer alarmowy 997.

            Bądźcie ostrożni i nieufni, gdy w grę wchodzi wasz majątek.”

 

Komendant Policji w Częstochowie


IV Niedziela Wielkiego Postu - 14 marca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Joannę Kuś, Elżbietę Maras, Sylwię Szelągowską, Andżelikę Więzowską, Wojciecha Golańskiego.
 2. W tradycji rzymskiej dzisiejsza niedziela zwana była „niedzielą róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd w liturgii dzisiejszej niedzieli kolor różowy.
 3. Od środy, 10 marca, trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa. Jest odmawiana po pierwszej Mszy św. do czwartku włącznie.
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 5. Każda osoba chcąca wesprzeć dzieło budowy kuchni może złożyć ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej do koperty – cegiełki bądź w formie przelewu. Darczyńcy są proszeni o uzupełnienie danych na blankiecie i zwrot w kopercie do swojej parafii. Zebrane dane pozwolą na wysłanie certyfikatów współbudowniczych dzieła.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Radominy1650 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, „Miłujcie się”.

 

Bezpłatne badanie komputerowe wzroku w OPTO Busie:

- 16 marca – parking przy parafii św. Bartłomieja w Czarnożyłach

godz. 14.00-15.00

- 17 marca – parking przy przychodni Eskulap w Sokolnikach

Godz. 11.30 – 13.00

Zapisy telefonicznie.


III Niedziela Wielkiego Postu - 07 marca 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Sonię Masierek, Agnieszkę Adamczyk, Monikę Szymańską Fita, Marię Wojtasik, Piotra Kałdońskiego.
 2. W poniedziałek (8 marca) przypada tradycyjny Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim kobietom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja, będąca wzorem kobiecości, wspiera Was potrzebnymi łaskami i ma w swojej opiece.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy znaleźli czas i adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas Doby Eucharystycznej
 4. W środę, 10 marca rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Będzie odmawiana po pierwszej Mszy św.
 5. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1088 zł i 50 gr.
 7. Każda osoba chcąca wesprzeć dzieło budowy kuchni może złożyć ofiarę w ramach Jałmużny Wielkopostnej do koperty – cegiełki bądź w formie przelewu. Darczyńcy są proszeni o uzupełnienie danych na blankiecie i zwrot w kopercie do swojej parafii. Zebrane dane pozwolą na wysłanie certyfikatów współbudowniczych dzieła.
 8. Jutro o godz. 18.00, w kościele, spotkanie organizacyjne osób, które odpowiedzialne są w tym roku za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 9. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”. Są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł.

II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 30 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Teresę Prażmowską, Renatę Prażmowską, Irenę Tomicką, Marię Kałdońską, Kamilę Rosińską.
 2. Dzisiaj w II niedzielę wielkiego postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. (modlitwa po każdej Mszy św.)
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W poniedziałek będziemy przeżywać dobę eucharystyczna. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji w gablocie i na stronie parafialnej.
 6. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

- w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych (proszę zgłaszać) od godz.16.00 spowiedź święta, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- w sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Początek o godz. 8.00. Porządek: modlitwa różańcowa i Msza św. połączona z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” i gazety ewangelizacyjnej 'Dobre Nowiny'

I Niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 80 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Emilię Stępień, Elżbietę Hadryś, Danutę Golec, Małgorzatę Smiatacz.
 2. W tym roku za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy odpowiedzialni są mieszkańcy: Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodziny: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubscy, Chalusiak.
 3. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych: post (rezygnacja z jakiś przyjemności), jałmużna (koperty wielkopostne, świece wielkanocne) i modlitwa (droga krzyżowa i gorzkie żale).
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 26 – 28 marca. Będzie im przewodniczył O. Waldemar Sojka. Zachęcam do zarezerwowania czasu do udziału w tych ćwiczeniach wielkopostnych.
 6. Za tydzień w II niedzielę wielkiego postu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek z racji Dnia Chorego, a przeznaczone na pomoc dla Ruchu Dobroczynnego „Betel”. Zebraliśmy 328 zł i 97 gr.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kul (luty) – 45 zł.
 10. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

VI Niedziela zwykła - 14 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Anetę Nowak, Urszulę Nikodem, Helenę Stępień, Iwonę Tomczak.
 2. Dzisiaj, w niedzielę 14 lutego, rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę – problem ciągle jest bardzo poważny.
 3. Dzisiaj w ramach XXIX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
 4. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (17 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków.
 5. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominam trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
 6. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.

Zachęcam do podjęcia wielkopostnego postanowienia, które będzie mobilizacją do osobistego wysiłku nawrócenia w drodze do Wigilii Paschalnej.

 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Stanisława Szczepańskiego, l. 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.