Ogłoszenia parafialne

XXV Niedziela zwykła - 24 września 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Henryka Rzepeckiego, Ilonę Lis, Annę Gidelską, Elżbietę Pluskotę, Rafała Kubskiego.
 2. 27 września (czwartek) o godz. 11.00, w Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu odbędzie się dekanalna pielgrzymka chorych, której będzie przewodniczyć Biskup Antoni Długosz. Zapraszam wszystkie osoby starsze i chore do udziału.
 3. Za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik. Tradycyjnie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Dzieci z klasy III otrzymają różańce w niedzielę przed różańcem.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XXIV Niedziela zwykła - 17 września 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jankę Więzowską, Ilonę Świerczyńską, Zofię Szczepaniak, Danutę Fita, Teresę Świerczyńską.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III).
 3. Jutro, w poniedziałek, przypada święto św. Stanisława Kostki. Zapraszam na Mszę św. na godz. 17.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. (otrzymają książeczki) i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (VI, VII klasa).
 4. 27 września (czwartek) o godz. 11.00, w Sanktuarium NMP Pocieszenia w Wieluniu odbędzie się dekanalna pielgrzymka chorych, której będzie przewodniczyć Biskup Antoni Długosz. Zapraszam wszystkie osoby starsze i chore do udziału.
 5. Za tydzień ostania niedziela miesiąca września – taca gospodarcza.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (sierpień) – 30 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XXIII Niedziela zwykła - 10 września 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Annę Świerczyńską, Annę Drewicz, Bożenę Leszczyńską, Pawła Szczepaniaka, Monikę Górską.
 2. Bóg zapłać Pani Gabryjeli Rojkiewicz za ufundowanie materiału na pokrowce, na feletrony, a Pani Wiesławie Szkop za ich uszycie.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania. Poprzez tę inicjatywę Kościół zwraca uwagę na znaczenie szeroko rozumianego wychowania wraz z zachętą do modlitwy za wszystkich zaangażowanych bezpośrednio w sprawę wychowania dzieci i młodzieży: rodziców, nauczycieli i wychowawców. Tydzień wychowania będzie trwał od 10 do 16 września 2023 roku, hasłem przewodnim są słowa „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
 4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasa III).
 5. W najbliższy czwartek, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, aby ozdobić przydrożne krzyże.
 6. W piątek zapraszam na Mszę św. na godzinę 17.00, podczas której zostanie dokonany uroczysty akt zaproszenia i zawierzenia naszej parafii Matce Najświętszej w ramach przygotowania do peregrynacji kopi Cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 7. Wyjazd na w czuwanie na Jasną Górę w poniedziałek, spod kościoła o godz. 19.00.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XXII Niedziela zwykła - 03 września 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom drogi Wiktorowskiej wykonanie wieńca dożynkowego, za posprzątanie naszej świątyni, otoczenia wokół kościoła i przygotowanie pięknych i pomysłowych dekoracji w związku z dożynkami parafialnymi. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni następujące osoby; Małgorzatę Bącela, Ksenię Gajęcką, Halinę Bącela, Halinę Szczepaniak, Małgorzatę Świerczyńską.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzę, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragnę zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy, dlatego zapraszam: dzieci i młodzież w poniedziałek, 04 września na Mszę św. o godz. 8.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione przybory szkolne i tornistry, aby dobrze służyły.

          Spowiedź święta od 7.30.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W piątek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Po Mszy św. poświęcenie ziarna do siewu.
 3. Bóg zapłać za ofiary do puszek złożone tydzień temu, jako wsparcie dla poszkodowanych w czasie powodzi w Słowenii. Udało się zebrać na ten cel 661 zł i 90 gr.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1528 zł i 75 gr.
 5. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, poszczególne parafie zaproszone są do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy. Do marca przyszłego roku, każdego 11 dnia miesiąca, będzie taka możliwość. Zapisy w zakrystii. Za tydzień podam szczegóły wyjazdu.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XXI Niedziela zwykła - 27 sierpnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożenie ofiary w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców drogi Wiktorowskiej – odpowiedzialni za przygotowanie dożynek.
 2. Przypominam, że w tym roku Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory będzie sprawowana za tydzień o godz. 11.30.
 3. Wakacje powoli dobiegają końca. Spowiedź św. przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w piątek od godz. 16.30. Msza św. dla dzieci i młodzieży w przyszły poniedziałek 04 września o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Od 16.30 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

          W sobotę I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie dla poszkodowanych w czasie powodzi w Słowenii.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XX Niedziela zwykła - 20 sierpnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Składam Bóg zapłać także za przygotowanie i piękny udział w uroczystości odpustowej z racji wspomnienia św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii. W sposób szczególny jeszcze raz dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej, którzy posprzątali naszą świątynię, plac wokół kościoła i kaplicy przedpogrzebowej. Dziękuję Orkiestrze, panu Organiście, Asyście Parafialnej – niosącym sztandary, feletrony, Jednostkom Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynce sypiącej kwiaty, Paniom z Żywego Różańca, ministrantom. Wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę serdeczne Bóg zapłać.

          Na najbliższą sobotę, na godz. 9.00, proszę o pomoc następujące osoby: Elżbietę Maras, Sylwię Szelągowską, Andżelikę Więzowską, Janinę Jurczyk, Ilonę Karnecką.

 1. Do 25 sierpnia trwa nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji, po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla poszkodowanych w powodzi, w Słowenii.
 3. Za tydzień ostania niedziela miesiąca sierpnia – taca gospodarcza.
 4. Przypominam, że w tym roku będziemy dziękować za tegoroczne zbiory za 03 września o godz. 11.30.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XIX Niedziela zwykła - 13 sierpnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania, którzy zadbali o porządek w kościele, w otoczeniu kościoła, w kaplicy cmentarnej, na drodze cmentarnej i na parkingu. Dziękuję także Bogdanowi Sułkowskiemu i Remigiuszowi Stępniowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii i zrobienie porządku w budynkach gospodarczych. Dziekuję także osobom, które pragną zostać anonimowe za przycięcie tui. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agnieszkę Adamczyk, Monikę Szymańską – Fita, Marię Wojtasik, Ilonę Szwagrzak, Joannę Kuś.
 2. Jutro o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym – 8.00, 9.30 i 11.30. Podczas każdej Mszy św. poświecenie ziół, kwiatów i owoców.
 4. W środę, 16 sierpnia, wspomnienie św. Rocha, głównego Patrona naszej parafii – Będziemy przeżywać uroczystość odpustową, wizytacje biskupią i młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Plan uroczystości:

08.00          Msza św. ze słowem Bożym ks. Bpa Antoniego Długosza

10.00          Spotkanie z Radą Parafialną i Żywym Różańcem i ministrantami

11.00          Msza odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa

Ok. 14.00   Odwiedziny chorych

15.00          Modlitwa na cmentarzu i zakończenie wizytacji.

          Do udziału w uroczystościach zapraszam: Orkiestrę, Asystę Parafialną – niosących sztandary, feletrony, Jednostki Straży Pożarnej z Naramic i Zabłocia, dziewczynki do sypania kwiatów, Panie z Żywego Różańca, ministrantów, wszystkich Parafian i Gości. Bardzo proszę o udekorowanie flagami i świętymi obrazami naszych domostw. Niech będzie to wyraz wiary.

 1. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego trwamy na modlitwie nowenny ku czci św. Rocha. Dzisiaj modlimy się po Mszy o godz. 11.30, a w poniedziałek i wtorek po pierwszej Mszy św.
 2. Od czwartku, 17 sierpnia rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. Modlitwy zawsze po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. W tym roku będziemy dziękować za zbiory 03 września.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Święto Przemienienia Pańskiego - 06 sierpnia 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania.
 2. W ramach duchowego przygotowania do odpustu parafialnego, od poniedziałku, rozpoczynamy nowennę ku czci św. Rocha. Będziemy modlić się codziennie po pierwszej Mszy św.
 3. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, poszczególne parafie zaproszone są do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy. Do marca przyszłego roku, każdego 11 dnia miesiąca, będzie taka możliwość. Wyjazd z pod kościoła 11 sierpnia o godz. 19.00. Zapisy w zakrystii. Liczba osób ograniczona!
 4. Bóg zapłać za ofiary tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1644 zł.
 5. Za przygotowanie dożynek w tym roku odpowiedzialni są mieszkańcy
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 7. Jak informowałem tydzień temu, posługa p. Andrzeja Świerczyńskiego na stanowisku kościelnego i grabarza, dobiegła końca. Obecnie osobą odpowiedzialną za porządek na cmentarzu i wykopywanie grobów jest p. Zygmunt Wojtasik. Numer kontaktowy do niego jest umieszczony na stronie naszej parafii w zakładce kontakt. Na stanowisku kościelnego jest vacat. Przyjmuję kandydatury na to miejsce.

XVII Niedziela zwykła - 30 lipca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Agnieszkę Kubską, Jana Kałdońskiego, Marię Bajzert, Kamilę Rosińską, Sonię Masierek.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, których Bóg dokonał w naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania napojów alkoholowych, nie częstujmy też innych. Zachęcam także do osobistej modlitwy w intencji trzeźwości naszej Parafii i Narodu.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

w czwartek – po Mszy św. godz. o 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne

w piątek, od godz. 8.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ.

w sobotę, po Mszy św. o godz. 7.00, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Bóg zapłać za ofiary na Kościół złożone w ramach akcji „słoiki” mieszkańcom Kul (lipiec) – 25 zł.
 3. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Pawła Wąsika, l. 57. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 5. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Panu Andrzejowi Świerczyńskiemu za długoletnią posługę kościelnego i grabarza. Niech Pan Bóg błogosławi za wszelkie dobro na rzecz naszej parafii.

XVI Niedziela zwykła - 23 lipca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Emilię Stępień, Elżbietę Hadryś, Marzenę Prażmowską, Justynę Bator, Renatę Prażmowską.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Tydzień św. Krzysztofa (23-30 lipca 2023). Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela lipca – taca gospodarcza.
 4. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Tomasz Cieślak, zamieszkały par. p. w. św. Rocha w Zygrach i Agnieszka Wypych, zamieszkała par. tutejsza (zapowiedź druga).

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Tadeusza Siemickiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.