Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jolantę Gwiazda, Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz –     Radomina

II ołtarz –   Strażacy

III ołtarz – Naramice od szkoły do plebani i rodziny Halusiak, Chutnik, Wypych, Owczarek, Kubscy

IV ołtarz – Góry Świątkowskie i Zabłocie

 1. Do soboty w czasie nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 2. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

  Błażej Misiak, zamieszkały par. tutejsza i Monika Jagielska, zamieszkała p. w. św. Mikołaja w Sokolnikach (zapowiedź pierwsza).
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”.

VI Niedziela Wielkanocna - 05 maja 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Paulinę Janas, Martę Chmielecką, Małgorzatę Otorowską.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała w tym roku odpowiedzialni są:

I ołtarz –     Radomina

II ołtarz –   Strażacy

III ołtarz – Góry Świątkowskie i Zabłocie

IV ołtarz – Naramice od szkoły do plebani i rodziny Halusiak, Chutnik, Wypych, Owczarek, Kubscy

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Dni Krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne – Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny.

         Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. W średniowieczu w takich procesjach brali udział także królowie, magnaci, władze danego miasta, lud – wszyscy zazwyczaj w strojach pokutnych.

          W niektórych miejscowościach poświęcano popiół i posypywano nim uczestniczących w procesji. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

          W naszej parafii Msze św. o urodzaje będą sprawowane w kościele, a po Mszy modlitwy przy krzyżu, bądź kapliczce w danej miejscowości.

 1. Od piątku po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1707 zł i 20 gr.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

 


V Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci z klasy II, którzy zadbali w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i otoczeniu. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Świątek, Andrzeja Pichlak, Beatę Tomczak.
 2. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek, 03 maja 2024 r. w Uroczystość NMP Królowej Polski, o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci: czwartek 02 maja o godz. 9.00.

Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. o godz. 10.00.

 1. Przypominam, że w czwartek, 02 maja przypada święto flagi – pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

          W sobotę przypada I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP (3 nabożeństwo – różaniec, Msza św. z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych) – początek godz. 7.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

 


IV Niedziela Wielkanocna - 21 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu Rodziców dzieci z klasy II.
 2. W tym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii historyczną chwilę nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Składam podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie nawiedzenia. Cieszy mnie ogromnie poświęcenie Parafian, pomysłowość i ofiarność. Dziękuję: sołtysom, którzy spotykali się, aby przygotować tę uroczystości od strony dekoracji; poszczególnym wioskom – za sprzątanie, dekorację trasy przejazdu, dekoracje wokół kościoła i wewnątrz; Druhom z OSP z Naramic i Zabłocia, którzy nieśli obraz w procesji powitania i pożegnania; asyście procesyjnej; ministrantom, panu Organiście. Dziękuje także za sprawne uporządkowanie terenu przy kościele i dekoracji przy drogach po zakończeniu uroczystości. Dziękuję za udział w duchowych przygotowaniach czyli w rekolekcjach i w samej uroczystości. Dziękuję Wszystkim i zawierzam całą Parafię naszej Matce.
 3. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 61. Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, Misyjne oraz do instytutów świeckich. W czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się w tej intencji.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu do puszek przeznaczone na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 690 zł i 50 gr.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela kwietnia – taca gospodarcza.
 6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Klaudiusz Marszałek, zamieszkały par. p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen i Anna Wróbel, zamieszkała p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen (zapowiedź druga).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”,

 


III Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Śmiechenia, Radominy i Naramic od Walichnów, którzy zadbali w tym tygodniu o porządek w naszym kościele, otoczeniu kościoła, plebanii i drodze cmentarnej. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Kazimierza Koniarczyka, Halinę Barańską, Łukasza Gidelskiego.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji.
 3. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jest to wspaniała okazja, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować.
 4. Trwamy na modlitwie oczekując na peregrynację kopi cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W duchowym przygotowaniu pomagają nam Ojcowie Bernardyni: O. Lucjusz Wilk i O. Izydor Wróbel. Plan rekolekcji i peregrynacji na stronie internetowej i na kartkach na stoliku.
 5. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Klaudiusz Marszałek, zamieszkały par. p. w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen i Anna Wróbel, zamieszkała p.w. św. Klemensa Marii Hofbauer w Essen (zapowiedź pierwsza).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


Święto Bożego Miłosierdzia - 07 kwietnia 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 11.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Śmiechenia, Radominy i Naramic.
 2. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Wielkanocy, która od starożytności nazywana była „białą niedzielą”, bo właśnie wtedy kończyło się uroczyste świętowanie przyjęcia chrztu przez nowych członków Kościoła. Dzień ten, na prośbę samego Pana Jezusa, przekazanej świętej siostrze Faustynie, jest też świętem Bożego Miłosierdzia. Kościół dostrzega ten największy Boży przymiot w tajemnicy odpuszczenia grzechów i przywrócenia utraconego życia w łasce grzesznikom. O godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Do najbliższej soboty będzie trwał Tydzień Miłosierdzia.

Za tydzień zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na prowadzenie Domu Samotnej Matki i Dziecka w naszej Archidiecezji.

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w poniedziałek 8 kwietnia. Będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie jego matki, w poniedziałek na Mszy o godz. 17.00.
 2. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje przygotowujące nas do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.
 3. Za tydzień Niedziela Biblijna, która zachęca do głębszego poznawania tajemnic Bożych w lekturze Pisma Świętego.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 2743 zł i 02 gr.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Piotra Kacałę, l. 32, Janinę Nowak, l. 92 i Mariana Świerczyńskiego, l. 68. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31 marca 2024 r.

 1. Chciałbym serdeczne podziękować mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia za przygotowanie naszego kościoła parafialnego do przeżywania najważniejszych świąt dla nas wierzących. Na najbliższą sobotę na 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła następujące osoby: Sabinę Kubską, Annę Siwik, Wioletę Piskuła.
 2. Dziękuję także Druhom strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i wzięcie udziału w asyście podczas Mszy rezurekcyjnej, Orkiestrze, Panom Organiście i kościelnemu, osobom, które niosły sztandary i feletrony, Ministrantom, wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę.
 3. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj modlitwa po Mszy św. o 11.30. Od wtorku do soboty zawsze po pierwszej Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

- w piątek od godz. od godz.16.30 spowiedź święta, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- w sobotę drugie nabożeństwo z cyklu Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Początek o godz. 7.00. Porządek: modlitwa różańcowa i Msza św. połączona z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar. Zapraszam serdecznie na Godzinę Miłosierdzia, na godz. 15.00.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. W tych dniach Świątecznych Kościół prowadzi nas do pustego grobu Jezusa Chrystusa, abyśmy usłyszeli niewiarygodne a jednak prawdziwe: nie ma Go tutaj, zmartwychwstał!

          W liturgii i sakramentach możemy spotkać żywego Zbawiciela. Wszystkim parafianom i Gościom, życzę, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym ożywiło naszą wiarę w Syna Bożego.

          Niech Chrystus Zmartwychwstały wypełni nasze serca pokojem i wielkanocną radością.


Niedziela Palmowa - 24 marca 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. W środę proszę o pomoc w sprzątaniu osoby, które są odpowiedzialne w tym roku za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, a więc mieszkańców Gór Świątkowskich i Zabłocia
 2. Przed nami najważniejsze dni w Roku Liturgicznym. Zachęcam do modlitwy i wyciszenia się na ten święty czas, a zwłaszcza podczas trzech dni Triduum Paschalnego. Zapraszam do udziału w liturgii w tym czasie.

WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa:

18.00                     Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa:

08.00           Rozpoczęcie adoracji przy Ciemnicy

09.00                     Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00           LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

     Po zakończeniu Liturgii, adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, przez całą noc. Proszę druhów strażaków o trzymanie tradycyjnej straży przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i modlitwy:

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i o 15.00 (Koronka do Bożego Miłosierdzia). W Wielką Sobotę zalecana jest wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

18.00 LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

     Pamiętajmy o przyniesieniu świec. Po zakończeniu liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

 1. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – najważniejsze święto wszystkich wierzących. Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszam Orkiestrę, OSP, Asystę Parafialną, Ministrantów, Parafian i Gości. Msze św. w tym dniu także o 9.30 i 11.30.
 2. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi, zachęcam, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Spowiedź będzie możliwa w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30.
 3. Jutro 25 marca odwiedziny chorych od godz. 8.00. Proszę zgłaszać.
 4. Za tydzień ostatnia niedziela marca – taca gospodarcza.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności † Szczepana Pniewskiego, l. 95. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, W zakrystii są do nabycia ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

V Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Ewę Chutnik, Małgorzatę Owczarek, Tomasza Cieślaka.
 2. Od dzisiaj wchodzimy w kolejną fazę wielkiego postu, czego wyrazem są m. in. zasłonięte krzyże i obrazy w świątyni. O ile dotychczas w większym stopniu myśleliśmy nad sprawą naszego nawrócenia i pokuty, o tyle teraz w większym stopniu będziemy pochylać się nad tajemnicą krzyża Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Dzieci z palmami zapraszam na Mszę św. o 11.30.

Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.

 1. W związku z prośbą Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława GĄDECKIEGO trwamy na modlitwie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Nowenna codziennie po każdej Mszy św. do 24 marca.

 1. W tym roku nie ma rekolekcji wielkopostnych, ale zapraszam do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia w najbliższą sobotę. Spowiedź św. o od godziny 8.15 i 16.30.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”, broszura na temat Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W zakrystii są do nabycia paschaliki (świece wielkanocne) w cenie 10 zł i ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Ustalenia po spotkaniu z dnia 15 marca 2024 r.:

 • Strojenie trasy przejazdu Rososz – Naramice: Rososz, Góry Świątkowskie, Zabłocie, Kule i Madej16 kwietnia 2024 r. godz. 9.00
 • Strojenie trasy Naramice – Wiktorów: Droga Wiktorowska, Parcela
 • Sprzątanie kościoła: Radomina, Śmiecheń, Naramice od Walichnów –15 kwietnia 2024 r.
 • Strojenie domów – 13 kwietnia 2024 r.
 • Procesja od szkoły do kościoła – obraz niosą strażacy z jednostek z Naramic i Zabłocia

IV Niedziela Wielkiego Postu - 10 marca 2024 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały w tym tygodniu o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Magdalenę Woszczyk, Piotra Halusiaka, Annę Halusiak.
 2. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław GĄDECKI zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie to odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Nowenna rozpocznie się w sobotę, 16 marca zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

 1. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Radomina (cały rok) – 2820 zł, Śmiecheń (cały rok) – 3360 zł, Góry Świątkowskie (cały rok) – 1260 zł.
 2. W związku ze zbliżającym się Dniem Świętości Życia (25 marca) zachęcam do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjęte w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu. Włączenie się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyni nas duchowymi rodzicami dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre nowiny”. W zakrystii są do nabycia paschaliki (świece wielkanocne) w cenie 10 zł i ozdoby na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.