Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu - 28 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 30 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Teresę Prażmowską, Renatę Prażmowską, Irenę Tomicką, Marię Kałdońską, Kamilę Rosińską.
 2. Dzisiaj w II niedzielę wielkiego postu przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.
 3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin. (modlitwa po każdej Mszy św.)
 4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 5. W poniedziałek będziemy przeżywać dobę eucharystyczna. Zapraszam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Porządek adoracji w gablocie i na stronie parafialnej.
 6. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

- w piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych (proszę zgłaszać) od godz.16.00 spowiedź święta, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- w sobotę rozpoczniemy Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Początek o godz. 8.00. Porządek: modlitwa różańcowa i Msza św. połączona z 15 minutowym rozważaniem jednej z tajemnic różańcowych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” i gazety ewangelizacyjnej 'Dobre Nowiny'

I Niedziela Wielkiego Postu - 21 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 80 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Emilię Stępień, Elżbietę Hadryś, Danutę Golec, Małgorzatę Smiatacz.
 2. W tym roku za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy odpowiedzialni są mieszkańcy: Naramic od szkoły do plebanii i dodatkowo rodziny: Halusiak, Chutnik, Owczarek, Wypych, Kubscy, Chalusiak.
 3. Zachęcam do podjęcia praktyk pokutnych: post (rezygnacja z jakiś przyjemności), jałmużna (koperty wielkopostne, świece wielkanocne) i modlitwa (droga krzyżowa i gorzkie żale).
 4. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.
 5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 26 – 28 marca. Będzie im przewodniczył O. Waldemar Sojka. Zachęcam do zarezerwowania czasu do udziału w tych ćwiczeniach wielkopostnych.
 6. Za tydzień w II niedzielę wielkiego postu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.
 7. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek z racji Dnia Chorego, a przeznaczone na pomoc dla Ruchu Dobroczynnego „Betel”. Zebraliśmy 328 zł i 97 gr.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kul (luty) – 45 zł.
 10. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

VI Niedziela zwykła - 14 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Anetę Nowak, Urszulę Nikodem, Helenę Stępień, Iwonę Tomczak.
 2. Dzisiaj, w niedzielę 14 lutego, rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne hasło brzmi „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcam do włączenia się w tę modlitwę – problem ciągle jest bardzo poważny.
 3. Dzisiaj w ramach XXIX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
 4. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (17 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00. Przypominam, że w Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków.
 5. Wielki post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominam trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna.
 6. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30 i Gorzkie żale w niedziele o godz. 15.00.

Zachęcam do podjęcia wielkopostnego postanowienia, które będzie mobilizacją do osobistego wysiłku nawrócenia w drodze do Wigilii Paschalnej.

 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Stanisława Szczepańskiego, l. 77. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

V Niedziela zwykła - 07 lutego 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Madeja za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 30 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Halinę Dymską, Henryka Kacałę, Martę Kałdońską, Zofię Rozmarynowską.
 2. Za tydzień, w ramach XXIX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”.
 3. W czwartek, 11 lutego, w ramach Dnia Chorego zapraszam wszystkich chorych i ich opiekunów na Mszę św. na godz. 17.30, która będzie odprawiona w ich intencji.
 4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 902 zł i 50 gr.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Drogi Wiktorowskiej (cały rok) – 2810 , Śmiechenia (cały rok) – 3400 zł.
 7. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Alfredę Kot, l. 76. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

IV Niedziela zwykła - 31 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia za posprzątanie kościoła i dekoracji bożonarodzeniowych. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców Madeja.
 2. We wtorek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie gromnic (są do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł).

          Po Mszy św. o 17.00, poświęcenie i wręczenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 1. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary do puszek, jako wsparcie dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 341 zł i 82 gr.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

– w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

– w piątek od godz. od 16.30 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie ma odwiedzin chorych!!!

– wsobotę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule, Madej705 , Naramic od Walichnów (cały rok) – 1400 zł, Gór Świątkowskich (cały rok) – 1020 zł, Rososz II (cały rok) – 1660 zł.
 4. Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża zaprasza na 14 – dniowe turnusy rehabilitacyjne oraz 7 dniowe wczasy zdrowotne, które organizowane są w Domu „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II w Głogowie. Szczegóły na stronie internetowej http://www.cisi.pl/turnusy/.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

III Niedziela zwykła - 24 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. W najbliższą sobotę proszę o pomoc mieszkańców Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas zachęcić do lektury Pisma św. i szukania tam odpowiedzi na nartujące nas pytania.
 3. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar, organizowana przez Caritas, dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro memoria” i Green Office Ecologic zaprasza, jak co roku, do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Miejsce zbiórki plac przy plebanii od jutra do dnia 16 lutego 2021 r. do godz. 16.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzani.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela stycznia – taca gospodarcza.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Zabłocia (cały rok) – 910 zł, Naramic od szkoły do plebanii (cały rok) – 2490 zł, Naramic od szkoły do kościoła (cały rok) – 3190
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

II Niedziela zwykła - 17 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Dorotę Halusiak, Jolantę Witkowską, Dorotę Bednarek, Sylwię Halusiak, Anetę Wątroba.
 2. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcam do intensywnej modlitwy o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
 3. W czwartek przypada dzień babci, a w piątek dzień dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o babciach i dziadkach zarówno tych żyjących, jak i tych, którzy odeszli do wieczności.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego, która ma nas zachęcić do lektury Pisma św. i szukania tam odpowiedzi na nartujące nas pytania.
 5. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar, organizowana przez Caritas, dla poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Śmiechenia (grudzień) – 250 zł, Rososz I (cały rok) – 1400 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Święto Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Sławomira Suwara, Grażynę Bednik, Małgorzatę Kałuża, Halinę Szelągowską, Małgorzatę Bryłka.
 2. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego. Dzień ten kończy okres Bożego Narodzenia, a zarazem wprowadza w czas zwykły w Roku Kościelnym.
 3. Zachęcam do oglądania koncertu charytatywnego „Kolędy świata” dzisiaj o 12:55 na antenie TVP2. Można także włączyć się w pomoc potrzebującym rodzinom z Syrii, Strefy Gazy, Irackiego Kurdystanu oraz Bejrutu przez stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz wysyłanie SMS-ów charytatywnych o treści RODZINA pod nr 72052.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03 stycznia 2021 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc następujące osoby: Annę Stężała, Jadwigę Szuster, Joannę Tęsiorowską, Radosława Dębskiego, Alicję Krej.
 2. W środę, 6 stycznia, obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – jedno z najważniejszych świąt w roku. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. (Można nabyć w zakrystii). Wszystkich zachęcam do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2021” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2021”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.
 3. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1054 zł i 60 gr.
 5. W tym roku, z racji sytuacji pandemicznej, nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zapraszam więc do udziału we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule Madej (grudzień) – 75 zł, Radominy (listopad, grudzień) – 295 zł, Naramic od Walichnów (październik, listopad, grudzień) – 260 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 

Podsumowanie 2020 r.

Chrzty (13): Hubert Kucharek, Ignacy Szczepański, Hanna Kłobus, Emilia Podibka, Iga Siwik, Zuzanna Wojtasik, Amelia Gidelska, Antonina Prażmowska, Zofia Wojtasik, Stanisław Figa, Aleksander Świerczyński, Pola Bolek, Mija Pluta

Pogrzeby (13): Katarzyna Nawrocka, Marta Golańska, Helena Gwiazda, Marian Bryłka, Joanna Włodarczyk, Piotr Gruchot, Artur Wasiński, Ewa Stanek, Natalia Szelągowska, Henryk Mrugała, Marianna Kulesza, Ewa Zakręta, Dariusz Gwiazda

Śluby (4): Karol Podyma i Kinga Pagacz, Łukasz Skorek i Justyna Halusiak, Daniel Trała i Małgorzata Łebek, Adrian Halusiak i Malwina Kłosek

Wydatki 156.440 zł: kostka wokół plebanii, płot wokół plebanii, projekty renowacji kościoła i placu wokół kościoła, instalacja elektryczna wokół kościoła, przełożenie kostki brukowej wokół kościoła, renowacja, impregnacja dachu i odkrycie ścian kościoła, drzwi główne w kościele, wyrównanie terenu wokół kościoła i kaplicy cmentarnej.

Plany na rok 2021: renowacja kościoła, pomalowanie kaplicy pogrzebowej, instalacja oświetlenia wokół kościoła.

Słoiki (składka roczna – dla chętnych)

Bilans na zakończenie roku 2020: 25.000 zł.


Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - 27 grudnia 2020 r.

 1. Jeszcze raz chciałbym bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Gór Świątkowskich i Zabłocia za posprzątanie naszego kościoła i otoczenia, i dekoracje bożonarodzeniowe, orkiestrze za przygotowanie podkładów muzycznych kolęd, Panu Organiście, Panu Kościelnemu i służbie liturgicznej. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 bardzo proszę o pomoc: Jacka Halusiaka, Mirosławę Dura, Dorotę Włodarczyk, Anetę Cegiełka, Roberta Hejmana.
 2. W czwartek zapraszam na Nieszpory o godz. 16.30, a po wieczornej Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne z racji ostatniego dnia 2020 r.
 3. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 15.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do udziału w comiesięcznych nabożeństwach. W piątek nie będzie odwiedzin chorych.
 5. W tym roku, z racji sytuacji pandemicznej, nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zapraszam więc do udziału we Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Gór Świątkowskich (grudzień) – 60 zł.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.