Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia 2020 r.

 1. W poniedziałek planowane jest sprzątanie, które połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do środy o godz. 17.00. Możliwość z skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od 16.30.
 3. W czwartek obchodzimy wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcam do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.
 4. W noc Bożego Narodzenia zapraszam do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce o godz. 24.00.
 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia Msze św. będą odprawiane o godz. 9.30, 11.30 i 15.00.
 6. W święto św. Szczepana, w tradycji uznawane za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.
 7. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia przypada święto Świętej Rodziny. Ostatnia niedziela grudnia – taca gospodarcza.
 8. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Śmiechenia (październik i listopad) – 460 zł.
 9. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Dariusza Gwiazdę, l. 58. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 60 zł. Najbliższe sprzątanie przewidziane jest na poniedziałek 21 grudnia, które połączone będzie z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych – odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.
 2. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
 3. Plan Rekolekcji adwentowych w naszej parafii, które poprowadzi O. Antoni Hebda, Redemptorysta.

          Piątek 18 grudnia 2020 r.

9.00   Msza św. z nauką ogólną

          Od ok. 10.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (proszę zgłaszać chorych)

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Sobota 19 grudnia 2020 r.

9.00   Msza św. z nauką ogólną

17.00 Msza św. z nauką ogólną

          Niedziela 20 grudnia 2020 r.

8.00 Msza św. z nauką ogólną

9.30 Msza św. z nauką ogólną

11.30 Msza św. z nauką ogólną

          Zapraszam wszystkich do odnowy duchowej, aby te święta były rzeczywiście przeżyciem spotkania z miłującym nas Bogiem (odpust).

 1. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Gór Świątkowskich (październik i listopad) – 135 zł, Kule – Madej (listopad) – 70 zł, Drogi Wiktorowskiej (październik, listopad, grudzień) – 120 zł.
 2. Wizyta duszpasterska 2021: Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczna wizyta duszpasterska odbędzie się w dwóch formach: Msza św. w kościele dla mieszkańców regionów parafii oraz odwiedziny w domach rodzin, które zaproszą duszpasterza.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł.

II Niedziela Adwentu - 06 grudnia 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 30 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Magdalenę Baumert, Monikę Szczepaniak, Katarzynę Gwóźdź, Renatę Wajnert, Kamila Brzęczka, Teresę Muszalską.
 2. Dziś, w niedzielę, 6 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.
 4. We wtorek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym roku, który naznaczony jest pandemią koronawirusa, napięciami społecznymi oraz protestami związanymi z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zaprasza do szczególnej modlitwy za Polskę.

    Tego dnia, o godzinie 21.00, czyli w porze Apelu Jasnogórskiego, zaprasza wszystkich ludzi sumienia do łączności modlitewnej i duchowej z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Korzystając ze środków przekazu: telewizji, radia i Internetu, połączmy się szczególnie w modlitwie dziesiątkiem Różańca świętego w intencji pokoju, pojednania i ładu społecznego oraz moralnego w naszej Ojczyźnie.

    Wymownym i widocznym znakiem naszej łączności niech staną się świece (np. świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom) lub roratnie lampiony zapalone w oknach domów.

Zapraszam rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. we wtorek na godz. 17.00, w czasie której zostaną poświęcone i nałożone medaliki.

 1. Ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii

    Modlitwa ta będzie odmawiana i transmitowana on-line przy relikwiach Świętego w Sanktuarium Narodowym w Warszawie, w dniach od 7 do 16 grudnia br. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

 1. „Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [...]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.'
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 702 zł i 10 gr.
 3. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Zabłocia (grudzień) – 50 zł.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł (małe).
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Ewę Zakręta, l. 70. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

I Niedziela Adwentu - 29 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele, w jego otoczeniu oraz za wykonanie wieńca adwentowego. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Marię Wardęga, Martę Brząkała, Danutę Polewiak, Barbarę Polewiak, Katarzynę Kos.

          W tym roku za przygotowanie Szopki i dekoracji Bożonarodzeniowych odpowiedzialni są mieszkańcy Gór Świątkowskich i Zabłocia.

 1. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież na Msze św. roratnie – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Dzieci będą losowały, kogo odwiedzi Dzieciątko Jezus. Zabieramy lampiony.

          Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 18 do 20 grudnia. Poprowadzi je O. Waldemar Sojka – Redemptorysta.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek nie ma odwiedzin chorych. Spowiedź św. od godz. 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę, 6 grudnia przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Radominy (wrzesień, październik) – 305 zł, Zabłocia (listopad) – 70 zł.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Są także do nabycia w zakrystii opłatki i świece Caritas na stół wigilijny w cenie 7 zł (małe) i 15 zł (duże).

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - 22 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Jadwigę Piskuła, Jolantę Gwiazda, Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek, Ewę Nowak.

Proszę bardzo Panie o wykonanie wieńca adwentowego.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 2. Za tydzień ostatnia niedziela listopada – taca gospodarcza.
 3. W przyszłą niedzielę, 29 listopada wraz z adwentem rozpocznie się nowy rok liturgiczny Kościoła w Polsce. Towarzyszy mu także nowy program duszpasterski, którego hasłem jest: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jego mottem są słowa: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32), zaś symbolami: chleb i wino. W dalszym ciągu będziemy próbowali pogłębić nasz udział w celebracji Eucharystii.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 na naszym cmentarzu, nastąpi odsłonięcie uzupełnienia tablic upamiętniających weteranów walk i wojen o niepodległość i granice odradzającej się Rzeczpospolitej Polskiej w latach 1914 – 1921.
 5. Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny nastąpi w przyszłą niedzielę. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.
 6. W zakrystii są już do nabycia świąteczne świece Caritas. Małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XXXIII Niedziela zwykła - 15 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Andrzej Pichlak, Beata Tomczak, Michał Jaskólski, Marta Chmielecka, Małgorzata Otorowska.
 2. Dzisiaj w 33 Niedzielę Zwykłą przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 4. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.
 5. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje dla małżeństw pod hasłem Remont Małżeński. Tegoroczną edycję poprowadzą Anna i Michał Frąckowicz ze Wspólnoty Mocni w Duchu z Łodzi. W tym roku zapraszamy również online w dniach 27-29.11.2020. Szczegóły i odnośnik do transmisji na stronie www.remont.rodzinyemaus.pl i na Facebooku. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, by nie ustawać w drodze do szczęścia w małżeństwie.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 LISTOPADA 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Kazimierza Koniarczyka, Łukasza Gidelskiego, Annę Kiczka, Jacka Cyferta.
 2. Dzisiaj przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnimy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Można wesprzeć także to dzieło materialnie wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46 zł). SMS–y mogą być wysyłane w okresie od 1.11.2020 r. do 31.03. 2021 r.
 3. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w ramach wypominek oktawalnych, w poniedziałek o godz. 17.00 różaniec, a po nim Msza św.
 4. W środę, 11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i do wywieszenia w tym dniu flag narodowych.
 5. W związku z nowymi obostrzeniami i zmianą limitu osób uczestniczących na Mszy św. (1 osoba na 15 m2) informuję, że w naszym kościele może przebywać 16 osób!!!
 6. Bóg zapłać za ofiary na Kościół złożone w ramach akcji „słoiki” mieszkańcom: Kule Madej (październik) – 70 zł.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” i bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 


Uroczystość Wszystkich Świętych - 01 listopada 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Kazimierza Owczarka, Zdzisława Siwika, Katarzynę Stempczyńską, Halinę Opiela, Wiolettę Piskuła.
 2. Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. W związku z panującą pandemią i obostrzeniami nie będzie tradycyjnej procesji i Mszy św. na cmentarzu. O godz. 11.30 w kościele będą odczytane wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową. Po nich będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych.
 3. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w ramach wypominek oktawalnych o godz. 17.00 różaniec, a po nim Msza św.. Nowy cykl wypominek rocznych rozpoczniemy od przyszłej niedzieli.
 4. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej w tym roku istnieje możliwość wyboru dowolnych ośmiu dni spośród wszystkich dni listopada. Osoby starsze, chore lub na kwarantannie, aby zyskać odpust nie muszą nawiedzać cmentarza, mogą odmówić modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub NMP lub ofiarować cierpienia w intencji zmarłych. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej (spowiedź Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca świętego).
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

           W piątek nie będzie odwiedzin chorych! Spowiedź św. od godz. 16.00.

           W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 8.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 625 zł i 90 gr.
 2. Za tydzień będziemy przezywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 4. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Mrugałę, l. 76. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i w jego otoczeniu oraz za złożoną ofiarę w wysokości 70 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Danutę Misiek, Krystynę Halusiak, Dorotę Szkudlarek, Magdalenę Woszczyk, Piotra Halusiaka, Łukasza Halusiaka, Ewę Chutnik, Michała Owczarka, Krystynę Wypych i Sabinę Kubską.
 2. Do soboty włącznie, trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00 i dzisiaj o godz. 15.00.
 3. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. W związku z panującą pandemią i obostrzeniami nie będzie tradycyjnej procesji i Mszy św. na cmentarzu. O godz. 11.30 w kościele będą odczytane wypominki jednorazowe połączone z modlitwą różańcową. Po nich będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych.
 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Aby móc zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zapraszam więc do korzystania z sakramentu pokuty codziennie od godz. 16.00.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 6. Bóg zapłać Panom, którzy wczoraj uporządkowali teren wokół kaplicy cmentarnej, a więc dziękuję p. Dariuszowi Cieślakowi, Jarosławowi Strycharkowi, Ryszardowi i Przemysławowi Bednikom.
 7. Można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Natalię Szelągowską, l. 91. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 9. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

 

 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pamiętania o tych, którzy odeszli do wieczności. Dlatego tego dnia miliony Polaków nawiedzają każdego roku groby swoich bliskich, dowodząc tego, że ludzka miłość nie kończy się razem ze śmiercią. W tym roku jednak znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości. Apeluję również do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę. W związku z nałożonymi przez władze państwowe ograniczeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, w wielu diecezjach w Polsce zostały ogłoszone dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. Można z nich skorzystać również w Uroczystość Wszystkich Świętych. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji. W tym trudnym czasie otaczam wszystkich Polaków modlitwą, za wstawiennictwem świętych patronów naszej Ojczyzny (ks. abp Stanisław Gądecki).


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 40 zł. Na najbliższą sobotę na godzinę 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Marię Płatek, Elżbietę Paluszek, Tadeusza Pagacza, Edwarda Kuźnika i Małgorzatę Pluskotę.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień misyjny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziełach misyjnych Kościoła i misjonarzach.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Udało się zebrać 511 zł i 20 gr.
 5. Bóg zapłać za ofiary na Kościół złożone w ramach akcji „słoiki” mieszkańcom Naramic od szkoły do plebani70 zł.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela października – taca gospodarcza.
 7. Bóg zapłać Panom, którzy w miniony czwartek uporządkowali teren wokół naszego kościoła, a więc: Michałowi Więzowskiemu, Edwardowi Prażmowskiemu, Łukaszowi Bąceli, Bogdanowi Świerczyńskiemu, Ryszardowi Masierkowi, Markowi i Grzegorzowi Rosińskim, Krzysztofowi Nikodemowi, Zygmuntowi Wojtasikowi, Henrykowi Halusiakowi.W sobotę na godzinę 9.00 prosiłbym 5 panów ze Śmiechenia do pomocy przy porządkowaniu placu wokół kaplicy cmentarnej.
 8. Z tyłu na stoliku i na bocznych ołtarzach położne są kartki, na których można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 9. Z dniem 17 października powiat wieluński znalazł się w strefie czerwonej, gdy chodzi o sytuację epidemiczną. W związku z tym w kościele może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 7m2 powierzchni (czyli 34 osoby). Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Przy wejściach do kościoła są też pojemniki z płynem dezynfekującym.
 10. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Jest też nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny” i kalendarz rolników na 2021 r. (28 zł).

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.