Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela zwykła - 16 lipca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 80 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Helenę Stępień, Iwonę Tomczak, Ewę Pluta, Elżbietę Pluta.
 2. W związku z uroczystością odpustową ku czci św. Rocha proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia rodziców młodzieży, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Spotkanie z rodzicami 30 lipca po Mszy św. o godz. 9.30.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy XXIV Tydzień św. Krzysztofa (23-30 lipca 2022). Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów.
 4. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński następujące osoby:

Tomasz Cieślak, zamieszkały par. p. w. św. Rocha w Zygrach i Agnieszka Wypych, zamieszkała par. tutejsza (zapowiedź pierwsza).

 1. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XIV Niedziela zwykła - 09 lipca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 70 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Halinę Dymską, Martę Kałdońską, Anetę Nowak, Urszulę Nikodem.
 2. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, poszczególne parafie zaproszone są do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy. Nasz dekanat został wyznaczony na czuwanie w dniu 11 lipca. Wyjazd z pod kościoła 11 lipca o godz. 19.00.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

XIV Niedziela zwykła - 09 lipca 2023 r.

1


XIII Niedziela zwykła - 02 lipca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Sylwię Halusiak, Anetę Wątroba, Barbarę Lorc, Paulinę Kałuża, Marię Gruchot, Józefę Suwara.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Od 16.30 spowiedź święta. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy wynagradzające NSPJ.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1122 zł i 40 gr.
 2. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, poszczególne parafie zaproszone są do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy. Nasz dekanat został wyznaczony na czuwanie w dniu 11 lipca. Osoby, które chciałyby wziąć w nim udział proszę, aby zgłosiły się najpóźniej do 6 lipca.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XII Niedziela zwykła - 25 czerwca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Małgorzatę Bryłka, Dorotę Halusiak, Jolantę Witkowską, Grażynę Otorowską, Dorotę Bednarek.
 2. Rozpoczął się czas wakacji. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy wiele serca poświęcili trosce o dobre kształtowanie powierzonych im dzieci i młodzieży. Wszystkim nauczycielom i dzieciom życzę udanego wypoczynku.
 3. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe w środę po Mszy o godz. 16.30 i w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 07.00 Modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 6. W ramach przygotowania do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji, poszczególne parafie zaproszone są do udziału w czuwaniach na Jasnej Górze w nowennie miesięcy. Nasz dekanat został wyznaczony na czuwanie w dniu 11 lipca. Osoby, które chciałyby wziąć w nim udział proszę, aby zgłosiły się najpóźniej do 6 lipca.
 7. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

XI Niedziela zwykła - 18 czerwca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 50 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Annę Stęźała, Jadwigę Szuster, Joannę Tęsiorowską, Alicję Krej, Halinę Szelągowską.
 2. Księża Biskupi zebrani na 395. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Lidzbarku Warmińskim zdecydowali, aby Kościół w Polsce ponowił Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Uczynimy to dzisiaj po każdej Mszy św.
 3. W piątek o godz. 8.00 będziemy dziękować za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Spowiedź św. dla dzieci w piątek od godz. 7.30.
 4. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (z wyjątkiem poniedziałku, środy i czwartku), a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. Za tydzień ostatnia niedziela czerwca – taca gospodarcza.
 6. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

X Niedziela zwykła - 11 czerwca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które w tym tygodniu zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Magdalenę Szkudlarek, Mirosławę Dura, Agatę Cegiełka, Gabrielę Chuda, Iwonę Kucharek.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystą oprawę procesji Bożego Ciała, czyli Orkiestrze, Panu Organiście, Druhom Strażakom, Asyście Parafialnej, Ministrantom i Panu Kościelnemu, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim uczestniczącym w procesji. Dziękuję także osobom, które przygotowywały ołtarze, a więc mieszkańcom Śmiechenia + Kule 1-4, Strażakom, mieszkańcom Naramic od szkoły do kościoła + R. Siwik, Stempczyńscy, Opiela, Piskuła, mieszkańcom Rososz II + Kule 6-16 i tym, którzy udekorowali swoje domy.
 3. Zapraszam do udziału, w procesji eucharystycznej w ramach oktawy Bożego Ciała, która będzie się odbywała do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 17.00.

          W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 1. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

         Ks. Proboszcz ze Świątkowic zaprasza na uroczystość odpustową, która odbędzie się za tydzień 18 czerwca o godz. 12.00.

 1. Bóg zapłać za ofiary na kościół, złożone w ramach akcji „słoiki”, mieszkańcom: Kule (maj) – 30 zł.
 2. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

Uroczystość Trójcy Najświętszej - 04 czerwca 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy IV za posprzątanie naszego kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Katarzynę Kos, Magdalenę Baumert, Monikę Szczepaniak, Eugeniusza Gwóźdź, Renatę Wajnert i Teresę Muszalską.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (z wyjątkiem środy), a w niedzielę o godz. 15.00.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Dziękować będziemy za dar Komunii św. razem z uczniami klasy IV. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestniczenie we Mszy św. i procesji eucharystycznej i przyjęcie Komunii św. Msze św. o godz. 8.00 oraz o główna o 10.00 z procesją do 4 ołtarzy.

          Zapraszam Orkiestrę, Asystę Parafialną, Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Dziewczynki sypiące kwiaty, Dzieci Pierwszokomunijne, Ministrantów, Żywy Różaniec i wszystkich Parafian. Proszę o udekorowanie naszych okien obrazami, nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary w obecność Jezusa w Eucharystii.

 1. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne i dziewczynki do sypania kwiatów zapraszam w środę na godz. 16.00, na próbę.
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała, w dni powszednie, Msza św. z procesją o godz. 17.00, w niedzielę o 15.00.
 3. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej zapraszają na Festyn rodzinny „Bawimy się bez alkoholu”. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 15.00 w parku w Naramicach. Na przybyłych gości będą czekać liczne atrakcje, a także grill i smaczne przekąski.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać 1326 zł.
 5. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”. Nowy numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre nowiny”.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele. Na najbliższą sobotę 03 czerwca na godz. 15.00 proszę o pomoc w sprzątaniu rodziców klasy IV.
 2. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny za odśpiewanie publicznie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.
 3. W przyszłą niedzielę, 04 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 4. W środę, ostatnie nabożeństwo majowe, a od czwartku zapraszam serdecznie na nabożeństwa czerwcowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

- w czwartek po Mszy św. o 17.00 modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

- w piątek od 10.00 odwiedziny chorych, od 16.30 możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, a po Mszy o godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające NSPJ

- w sobotę o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 1. Bóg zapłać Strażakom z Naramic za podlewanie w tym tygodniu trawy wokół kościoła.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę gospodarczą.
 3. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 21 maja 2023 r.

 1. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które zadbały o porządek w naszym kościele i za złożoną ofiarę w wysokości 100 zł. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące osoby: Grażynę Wojcieszak, Annę Skwarek, Ewę Nowak, Marię Wardęga, Martę Brząkała, Danutę Polewiak.
 2. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe. W dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątek środa i czwartek i piątek), a w niedzielę o godz. 15.00. Zachęcam także do śpiewania litanii ku czci NMP przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
 3. W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom przekazujemy słowa szacunku za ich niezwykle ważną służbę, jaką pełnią w życiu każdego człowieka. Otaczamy modlitwą mamy, prosząc o wytrwałość dla tych, które służbę nadal pełnią, a życie wieczne dla tych, które odeszły do wieczności. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na montaż słowno-muzyczny ku czci Maryi naszej Mamy.
 4. Do soboty w czasie nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę do Ducha Świętego, która wprowadzi nas w przeżywanie uroczystości Pięćdziesiątnicy.
 5. Mieszkańcy Naramic od szkoły do kościoła + R. Siwik, Stempczyńscy, Opiela, Piskuła proszeni są o przybycie do kościoła na spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania ołtarza na Boże Ciało dzisiaj na godz. 18.00.
 6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
 7. Dobiegły końca prace przy uporządkowaniu placu wokół kościoła (wyrównanie i nawiezienie ziemi, zasianie trawy, przycięcie drzew). Chciałem podziękować Kacprowi Więzowskiemu za nadzór tych prac, dziękuję wszystkim osobom, które mu pomagały, a szczególnie Józefowi Pluskocie i osobie, która udostępniła nieodpłatnie ziemię i trawę do siania.
 8. Zachęcam do nabywania naszej prasy katolickiej – tygodnik „Niedziela”, bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny”.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.